80-річного інваліда заливають фекаліями сусіди

Самотнього Михайла Скловського із Черкас все літо й усю осінь заливають фекаліями сусіди. Усі скарги 80-річного інваліда ІІ групи в ОСББ і міську раду нічим не закінчуються.

Скловський живе у квартирі  №9 на третьому поверсі в багатоквартирному будинку №132 по бульвару Шевченка.

– Заливання почалося пів року тому, – розповідає Михайло Олексійович. Наді мною  – дві квартири – №13 на четвертому поверсі й квартири №17 на п’ятому. На четвертому поверсі – порожня квартира. Її власниця понад 25 років тому виїхала до Росії й там залишилася. Там згнила труба. Коли мешканці квартири на п’ятому поверсі користуються водою, фекалії транзитом через квартиру № 13 потрапляють у моє помешкання. Стоїть неймовірний сморід. Останнім часом дірка в трубі збільшилася й почали потрапляти великі шматки нечистот. Я не можу ні заснути, ні відпочити. З моєї квартири вже починає заливати квартиру №6 на другому поверсі. Єдиний порятунок був, коли власники житла на 5 поверсі виїхали влітку  в село й заливання припинилося. Ми з сусідами склали два акти. Однак  усі мої звернення до управляючої ОСББ та до міської ради результатів не дають.   

У письмовій відповіді Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Шевченка, 132» на адресу Михайла Скловського голова правління В.П. Кулагіна пише:

«До помешкання було запрошено сантехніка й виявлено слід від протікання на кахлях і під стелею. Після чого із залученням представника поліції і «Черкасиводоканалу» було відчинено квартиру №13, де також виявлено сліди протікання». Було попереджено власників квартир про надання доступу до стояка для виявлення місць протікання. Однак вони закладені плиткою або вагонкою. Відтак треба робити ремонт усього стояка. Це капітальний ремонт і коштуватиме він щонайменше 60 тисяч гривень. Три тижні жителі сидітимуть без води. Невідомо, чи проблема в усій трубі чи в окремій квартирі. Власники квартир згоди на підвищення оплати не дали. Ми маємо лише кошторис виживання, а не розвитку.  Коштів на ремонт в ОСББ немає. Зате є борг у 75 тисяч гривень.

Звернення Михайла Скловського в міську раду переадресовувалися на правління ОСББ, оскільки саме воно є власником будинку.

Михайло Скловський живе самотньо. Його дружина померла кілька років тому.