Акацієвого меду на Черкащині не буде

Мед на Черкащині подорожчає. Холодна весна й затяжні травневі дощі позбавили бджолярів надій на акацієвий мед.

– Акація – один із основних медоносів, – каже пасічник із села Корсунка Тальнівського району Микола Слободяник. – Однак у цьому році під час її цвітіння лили дощі й була така температура, при якій бджоли не літають. Тому акацієвого меду не буде. Мені дуже шкода, бо цей мед вважається найкращим і на нього завжди є попит.

Микола Архипович стверджує, що цвіту на акації цьогоріч було дуже мало.

– Залишилося хіба 10% від усієї кількості. Дуже пошкодили дерево квітневі й травневі заморозки.

Тепер пасічники покладають надію на соняшниковий мед.

– Соняшник цвістиме в липні, то, може, хоч тоді буде тепла погода й ми щось візьмемо, – сподівається Слободяник. – Є ще, правда, липа, але її не так багато, як нам хотілося би, тому її навряд чи можна вважати основним медоносом. Раніше сіяли багато гречки, а тепер це роблять вряди-годи. Ще й, буває, сіють якусь китайську, на яку бджоли не літають.

– Такого голодного року для бджіл не було, – розповідає тальнівець Юрій Телегань. – Зазвичай у перших числах червня качали весняний мед. А цього червня я ще в хаті протоплював. Сестра має пасіку в Катеринопільському районі. Так у неї від голоду вимерла сім’я. Я злякався, то мусив підгодовувати бджіл сиропом. І це в червні! Ветерани галузі кажуть, що від кінця війни такого не було. Літо спізнилося на місяць. Тепер вносимо корективи.

Лариса Кожушко із Катеринополя тримає пасіку кілька років.

– Раніше весною нас виручав ріпак. Якщо не було акації, то ріпак був завжди. Але цьогорічна посушлива осінь призвела до того, що ріпак мало хто посіяв. А там, де наважилися сіяти, він не зійшов. Тому бджоли залишилися на голодному пайку.

Трилітрова банка меду на базарі в Тальному коштує від 250 до 300 гривень. Це найдорожча ціна за останні роки.