Menu

У банках уже не вистачає доларів! Рекомендуємо

У банках уже не вистачає доларів!

У деяких банках долар є у продажу за наявністю у касі. Проте сподіватися на придбання великої суми в такому разі не варто.

 

– Доларів зараз немає і невідомо, коли будуть. Ви ж бачите, що в країні відбувається, – каже касир одного з черкаських обмінників Олена. Така ж ситуація спостерігається у всіх центральних обмінниках міста.

Водночас у філії «Сбербанку Росії» повідомили про наявність в касі лише 200 доларів. Кажуть, якщо люди здаватимуть долар, то й на продаж буде що запропонувати. Схожа ситуація і в «Укргазбанку».

За словами начальника управління Національного банку України в Черкаській області Сергія Забудського, сезонний сплеск на валютному ринку, який відбувається традиційно майже щороку, співпав зі складною політичною ситуацією в країні, тому й виник ажіотаж на зелену валюту серед населення.

– Проблема в тому, що банк – це комерційна структура, яка не може тримати просто так вільні кошти. Гроші мають працювати. На них видають кредити, або купують облігації, або ж вони працюють на фондових ринках. Тому до масового ажіотажу на придбання валюти були готові не всі банківські установи. Саме в той час, коли банки не встигали завозити валюту, люди почали хвилюватися через відсутність долара, – розповідає Сергій Забудський.

На штучному дефіциті виграють лише спекулянти, які використовують нестабільну ситуацію в державі на свою користь, – каже банкір. Так, на «чорному» ринку долар продають за підвищеним курсом – по 8,35-8,40 грн., тоді як у комерційних банках курс долара коливається на рівні 8,25-8,27 грн., а у державних банках – на рівні 8,23 грн.

– Раджу не поспішати купувати валюту зараз, коли на неї підвищений попит, адже ціна на долар дещо завищена, – переконує Сергій Забудський. – Зазвичай напередодні Нового року люди навпаки здають валюту, щоб можна було придбати подарунки, відпочити тощо. Переконаний, що у найближчі дні ситуація має стабілізуватися.

 

вгору