Menu

Черкаські дорожники готові до зими тільки теоретично

Черкаські дорожники готові до зими тільки теоретично

Про це стверджують у прес-службі ДАІ у Черкаській області після проведеної перевірки.

Тоді вони звернулися в органи влади та місцевого самоврядування, щоб усунули недоліки. Після повторної перевірки кажуть: дорожники і комунальники незначно виправили ситуацію із заготівлею сольово-піщаної суміші, однак практично не виправили ситуацію із паливно-мастильними матеріалами. Дорожні організації заготовили 23% від необхідної норми десятиденної запасу, 82% - солі, 77% - фрикційних матеріалів. До цього часу не заключено договір із підприємствами, які мають спеціальну техніку у Городищі, Драбові, Корсунь-Шевченківському, Лисянці, Тальному, Чорнобаї, Шполі, Умані та Хритсинівці.  

Дорожники ж стверджують – усе не так уже й погано. На цей сезон планова заготівля протиожеледних матеріалів становить 49 тис тонн піску та 6 тонн солі. Заготовлено на сьогодні 83% від потреби: 4,9 тис тонн солі та 42 тисячі тонн піску та відсіву. Дорожники прогнозують, що цих матеріалів вистачить для посипання доріг на два найближчі місяці. Торік на дороги Черкащини висипали 39,5 тис тонн піску та 4,6 тис тонн солі.

– Відповідно до регламенту роботи з розчищення та посипки доріг в першу чергу виконуються на дорогах державного значення, а їх 1794 км в області, а вже потім місцевого, – говорить начальник експлуатаційного відділу Служби автомобільних доріг у Черкаській області Геннадій Андреєв. – Наявно 420 одиниць техніки, що є достатнім для регіону. Проте існує проблема в одночасному використанні техніки на дорогах, а також в тому, що більшість її застаріла. Завдає клопоту і природній фактор, з яким майже неможливо боротися – це різкий перепад температур. З цими проблемами ми зіштовхуємося кожного року. Цього року нічого особливого не очікуємо.

Дорожники твердять – могли б і стовідсотково підготуватися, але в останні місці їх недофінансовували. Крім того, сподіваються на те, що прогнози фахівців Гідрометцентру справдяться і зима видасться малосніжною. Чи виділять їм кошти на те, щоб доготуватися до зими – невідомо. Тому в екстрених умовах шляхи Черкащини можуть стати непроїзними.

вгору