Menu

Штраф за порушення ПДР можна сплатити через термінали на місці

Штраф за порушення ПДР можна сплатити через термінали на місці

Економія часу, зручність і простота – основні переваги мобільних терміналів для сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.

45 таких новинок передали підрозділам Державтоінспекції області представники «Ощадбанку». Черкаси отримали 11 таких приладів. Кожен район області, в залежності від кількості мешканців населеного пункту, в якому знаходиться підрозділ ДАІ та кількості автопатрулів, також отримав певну кількість терміналів. У перший день експлуатації приладу в Умані на посту з п’яти складених протоколів два водії оплатили їх через термінали. Відтепер ними оснащені автопатрулі по всій області й водії можуть сплатити штраф на місці.

За словами заступника начальника управління ДАІ в Черкаській області Олега Ткаченка, скористатися відповідною послугою терміналу можна при сплаті буд-якого штрафу за порушення Правил дорожнього руху (штраф, винесений як працівниками ДАІ Черкаської області, так  і працівниками ДАІ інших областей), маючи інформацію про серію і номер протоколу. Водій сам вирішує, як здійснити оплату штрафу: через термінал, чи через банківську установу. Інспектор вносить у термінал номер протоколу й суму, а водій відразу отримує квитанцію про сплату штрафу. Перевага мобільного термінала в тому, що штраф можна сплатити прямо на місті, як у вихідний, так і в святковий день.

Але чи доречно за порушення, за які передбачено вилучення посвідчення водія або санкція статті передбачає вирішення справи в суді, при штрафі, наприклад, на суму 3000 гривень, проплачувати через термінал «Ощадбанку», який візьме ще 3%, а це 90 гривень, при тому що через інші банківські установи вартість квитанції становитиме усього 15 гривень?

Втручання у систему працівник ДАІ не має, коригувати розрахунковий рахунок він також не може. Меню терміналу – просте, пристрій має три кнопки і клавішу руху вперед або назад. Термінал працює там, де є підключення терміналу до мережі Київстар. Картка будь-якого банку, будь-яка валюта буде прийнята терміналом із переведенням валюти в гривні за курсом НБУ. Платіж знімається в гривнях.

- Водій платить штраф не інспектору ДАІ на його власний термінал. Сума штрафу за порушення зараховується до Держбюджету, а 3% з цієї суми – банку, - зазначив Олег Ткаченко.

Новинка в грудні минулого року вже пройшла апробацію в Дніпропетровську та Києві. Керівництво Державтоінспекції передало аналогічне обладнання практично в усі регіональні підрозділи, окрім Донецької та луганської областей.

вгору