Menu

Відео з реєстратора для ДАІ – не доказ

Відео з реєстратора для ДАІ – не доказ

Якщо спіймати порушника на відеореєстратор може кожен, то довести його провину у суді – дуже складно.

Кілька черкаських водіїв зафіксували на свої відеореєстратори блакитний Daewoo Matiz, водій якого грубо порушує правила дорожнього руху. Три короткі відеоролики вони виклали у соціальній мережі.
У відеороликах малолітражка з попереджувальним трикутником на задньому склі проїжджає перехрестя на червоне світло, навіть не пригальмувавши, та нахабно підрізає водіїв, що їдуть у попутному напрямку.
У соцмережах відео зібрало більше сотні гнівних коментарів із приводу того, що водій малолітражки рано чи пізно «доїздиться» і через нього можуть постраждати ні в чому не винні люди.
Чутки про місцевого «гонщика» дійшли і до обласного управління ДАІ. Інспектори уважно вивчили викладені ролики та навіть з’ясували, хто власник зафіксованого автомобіля.
– У ході перевірки було встановлено, що власником цього автомобіля є 28-річний житель Черкас. Він придбав автомобіль три місяці тому. Проте знайти хазяїна машини працівникам ДАІ досі не вдалося, – коментує начальник відділу профілактичної роботи управління ДАІ в Черкаській області Олена Плаксій.
За її словами, максимум, що чекає на горе-водія, – це профілактична бесіда з інспекторами ДАІ. Адже притягнути водія до адміністративної відповідальності лише за допомогою відео в інтернеті неможливо.
Черкаський юрист Андрій Семиз зазначає, що працівники Державтоінспекції мають суворі правила щодо вилучення доказів. Тому заявити про наявність відеозапису слід у письмовій формі та відразу після того, як порушення було зафіксовано. При цьому вказується марка відеореєстратора, спосіб його кріплення, відстань зйомки. В іншому випадку навіть наявність дати і координат не допоможуть довести справжність відеозапису.
Для того, щоб запис міг виступити доказом, у ньому обов'язково повинні бути присутніми: дата, час і координати події. Також важливо, щоб дата та час, зафіксовані пристроєм, збігалися з реальними.
Картка пам'яті, на яку зберігається запис, також має бути передана інспектору. Це бажано робити при свідках. Інспектор повинен запечатати картку пам'яті у спеціальний конверт, написавши на ньому дату і час вилучення доказу, а також його характеристики.
Експерти зазначають, що будь-який відеозапис може бути підроблений настільки майстерно, що навіть фахівці не зуміють розгледіти підробку. Але на створення такої підробки потрібно досить багато часу. Тому чим довше запис зберігається на руках свідка, тим більше шансів, що експерти можуть засумніватися в достовірності запису. Тож лише у разі дотримання цих рекомендацій відеозапис, зроблений на автомобільний відеореєстратор, матиме юридичну силу.

вгору