Бабуся не підпускала до доньки й новонародженого онука

5 березня о 12.05 бригада екстреної медичної допомоги терміново виїхала на виклик «на пологи» у село Ягубець Христинівського району. Жінка викликала швидку, повідомивши, що у дочки почалися перейми.

Коли медики прибули, жінка не допустила їх до дочки. Вже на місці фахівці екстренки виявили, що маля народилось і породілля лежала з ним на підлозі з неперерізаною пуповиною.

За словами речниці КНП «Обласний центр екстреної медичної  допомоги та медицини катастроф» Ірини Назарок, новоспечена бабуся не підпускала медиків до пацієнтів, мотивуючи це тим, що «пуповина має сама відпасти». А швидку вона викликала лиш для того, щоб працівники видали їй довідку про реєстрацію дитини.

Намагаючись домовитись із жінкою, щоб оглянути породіллю і хлопчика, медики з’ясували, що дитина народилась напередодні близько 20-ї години вечора. І весь цей час маля знаходилось біля матері з неперев’язаною і неперерізаною пуповиною.

Оскільки ніякі аргументи на жінок не діяли, бригада екстренки викликала поліцію у зв’язку з загрозою життю дитини. З прибуттям поліції нічого не змінилось – породілля так і не дозволила оглянути ні себе, ні дитину. Вона доводила медикам, що за новими правилами і «віяннями», пуповина має сама відпасти.

Як пояснила в.о. завідуючої КНП «Черкаський обласний центр планування сім'ї та репродукції» Юлія Юдіна, коли народжується дитина, відсікається пуповина, і лишається маленький, у кілька сантиметрів,  пуповинний залишок. Породілля може бути зв’язана з дитиною до припинення пульсації судин пуповини.

- У середньому вичікувальна тактика, коли дитина з’єднана з мамою пуповиною, становить до півгодини, максимум година, адже в більшому часі немає сенсу. Дитинку, зв’язану з дитиною пуповиною, викладають мамі на животик, аби був контакт шкіра-шкіра. У мене адекватні пацієнтки, які дослухаються до лікарів, за що я їм дуже вдячна. Тому з такими ситуаціями не стикалася, – говорить Юлія Юдіна.

Така самодіяльність, за словами гінеколога, може коштувати дуже дорого і для мами, і для дитини. В даній ситуації ні мама, ні бабуся, не думали про наслідки, а вони могли бути фатальними. Так, немовля зі слабкою імунною системою, беззахисною від того, що її оточує, могло вмерти від інфекційних ускладнень.

- Від пуповини, яка була вже нестерильна, дитинці у відкриту ранову поверхню зі сторони плаценти все це передається. Це фільм жахів, - робить висновок Юлія Юдіна.

На щастя, хлопчик народився міцненьким, і днями його мають вже виписати.

Бабуся новонародженої дитини погодилась, щоб їх доправили до пологового відділення Христинівської райлікарні. В супроводі поліції бригада екстреної медичної допомоги доправила породіллю з дитиною до лікувального закладу.

Нагадаємо, кількома тижнями раніше медики швидкої теж виїжджали на домашні пологи, де 32-річна породілля лише за дві години після пологів викликала швидку, зрозумівши, що з немовлям щось не так. У малюка була виражена асфіксія та гіпотермія. У важкому стані його доправили до міського пологового будинку.

- Якщо дитина бажана і ви хочете цю дитину, слухайте, що вам кажуть медичні працівники. Вони 1000% не хочуть для вас і вашого малюка зробити гірше. Вчасно ставайте на облік і спостерігайтесь у гінеколога, і тоді не буде біди. Аби потім не говорити, що винні лікарі, – порадив директор КНП «Обласний центр екстреної медичної  допомоги та медицини катастроф» Ігор Фесун.