Родичі повішеного студента запідозрили убивство

У справі про суїцид 20-річного уманського студента Дмитра Албула з’явилися нові подробиці. Рідний дядько хлопця Віталій Поліщук підозрює, що той помер ще до зашморгу. В головну версію про нерозділене кохання не вірить. До таких висновків чоловік дійшов після перегляду повідомлень у телефоні Дмитра та невідповідностей у документах судмедекспертизи.

У суботу зранку мені зателефонували й сказали, що з племінником біда, - розповідає Поліщук. – Я його змалку ростив поруч з батьками. Коли забирали тіло, дали результати розтину. У документах написано – «асфіксія». Але там не написали ні часу, коли він це зробив, ні про місце скоєного. У нього були збиті кісточки на правій руці, а ліва нога у нього більша за праву. Тобто, набрякла. Цього теж ніде не вказано. Сам розтин зробили дуже швидко, коли ще кров навіть не звернулась. З батьків, коли ті вже приїхали, взяли 3 тисячі за маніпуляції, але саме тіло відмовилися показати. Вже пізніше пустили. Батько впізнав сина по руці, бо обличчя було у масці. Ці речі й наштовхнули на думку, що в зашморг Діма поліз не з власної волі. Йому допомогли. Або вбили й інсценували самогубство.

У вечір перед трагедією до Дмитра телефонувала мати. Нічого дивного не запідозрила. Вже за кілька годин по тому до хлопця намагалась додзвонитися одногрупниця. Саме її він згадав у передсмертній записці. Десятки викликів дівчини залишилися без відповіді.

У нього були певні проблеми з цією дівчинкою, - продовжує Віталій. – Але на той момент вони вже не зустрічалися. Розійшлися 4 квітня. Саме в цей день вони один одному написали, що так треба зробити й залишитися друзями. Попросили один в одного пробачення. За що – не відомо. Увечері, 12 квітня, до Дмитра зателефонувала мати. Розповідав, що готує їсти й пече хліб. Вів себе нормально. А вже після 22-ої години почала телефонувати ця дівчина. Трубку він вже не брав. Набирала його по 6-7 разів ледь не щохвилини. Останній виклик від неї був о 8-ій ранку. І так само без відповіді. Незадовго до цього всього вона позичала його телефон, аби відіслати комусь голосові повідомлення. Потім попросила Діму, аби він їх видалив. Причину обіцяла пояснити пізніше. Я не думаю, що він звів рахунки з життям через неї. Після розлучення вони нормально спілкувалися.

Вже на похоронах Дмитра до Віталія підійшли знайомі хлопця з дивною розмовою.  Саме після цього рідні померлого укріпилися в своїх підозрах.

Йому таки «допомогли», - вважає Віталій Поліщук. – На похованні до нас підійшли певні люди й сказали, що це з ним зробили якісь «софіївські хлопці». Але розповідати не можуть відкрито про них, бо бояться розправи. З цими усіма питаннями я їхатиму в Умань, аби задати їх слідчому. Зрозуміло, що родичі часто не вірять у добровільне рішення самогубців. Але тут залишається багато незрозумілого. Можливо, все стане на свої місця скоро і суїцид Дмитра підтвердиться. А поки я буду добиватися правди.

В Уманському райвідділі поліції досі не хочуть розповідати про хід слідства. Наполягають на таємниці.

Нагадаємо, зранку 13 квітня у дендропарку «Софіївка» знайшли повішеним студента Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. При собі мав передсмертну записку. Просив пробачення у родичів та одногрупниці. Хлопець родом з Одещини.