Бордунос звільнили, а Нищика — не захотіли

Депутати вкотре не змогли звільнити секретаря Черкаської міськради Ярослава Нищика. Він ще на початку літа заявив про складання депутатських повноважень та звільнення з посади, однак досі залишається на посаді, хоча і не з’являється на роботі. Заступницю міського голови Людмилу Бордунос депутати звільнили з посади практично через два місяці після того, як вона написала заяву.

Питання про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади в органах міської влади Ярослава Нищика так і не набрало необхідної кількості голосів на сьогоднішній сесії міськради. Від голосування утрималися колишні однопартійці Нищика та колеги по фракції «ВО Свобода» у Черкаській міській раді.

— Ми вирішили не голосувати за це питання, бо не бачимо сенсу звільняти Нищика окремо з посади секретаря міськради, для цього достатньо просто задовольнити його прохання про дострокове припинення повноважень депутата Черкаської міськради. Втративши мандат депутата, він автоматично не зможе обіймати посаду секретаря ради, — пояснив позицію фракції «ВО Свобода» депутат Андрій Куча.

Та врешті й питання про дострокове припинення депутатських повноважень Нищиком не набрало необхідної кількості голосів.

— Вимагаю повторного голосування, — прокоментував провал сам Ярослав Нищик. Депутат запевняє, хоч вважається, що він продовжує обіймати посаду секретаря міськради — зарплати за це він не отримує. — У міськвиконкомі створили цілу комісію, яка по кілька разів на день фіксує мою відсутність.

Тим часом депутати міськради звільнили із посади заступниці міського голови Черкас Людмилу Бордунос, віддавши за це питання 33 голоси. Нагадаємо, Людмила Бордунос на початку червня написала заяву на звільнення за власним бажанням, мотивуючи своє рішення небажанням брати участь у прийнятті політиканських рішень. І вже практично два місяці вона продовжувала залишатися на посаді заступника мера, хоча на роботі так само, як і Нищик, помічена не була. Комісія також фіксує і її відсутність на роботі. Та Людмила Бордунос — юристка, тож запевняє: «Будь-який суд стягне за «вимушений прогул» середній заробіток, якщо до нього подати позов». Сьогодні колишня чиновниця роздумає, чи звертатися до суду: «Чекаю розрахунку і довідки по заробітній платі. Місяць сидіти без роботи, через те, що комусь так хотілося, - дуже велика розкіш».