Черкаська міськрада – з новим секретарем

1 жовтня, за 25 днів до виборів нової міської ради, черкаські обранці нарешті звільнили колишнього секретаря Черкаської міської ради Ярослава Нищика та обрали нового — Сергія Тищенка.

У таємному голосуванні за кандидатуру Сергія Тищенка проголосували 22 народні обранці, проти — 2, зіпсованих бюлетенів виявилось 3. Утримались від голосування 16 депутатів. Судячи з привітань, які посипалися на Сергія Тищенка,  він — кандидатура міського голови Анатолія Бондаренка. Воно й не дивно, адже ще наприкінці літа черкаський мер Анатолій Бондаренко зізнавався: взятися за виборчу кампанію йому заважає відсутність секретаря міськради.

— Коли почнеться виборча кампанія, я, як міський голова, хочу за законом піти у відпустку, щоб ніхто не говорив про задіювання адмінресурсу, користування службовим становищем, і спокійно проводити виборчу кампанію. Звісно, я б хотів, щоб Ярослав Нищик зараз працював, або депутати нарешті звільнили його та призначили нового секретаря, — коментував мер у серпні небажання ради звільнити Нищика.

Коли міський голова іде у відпустку, його функції у міській раді переймає секретар, а по міськвиконкому перший заступник міського голови. Саме тому вакантна посада секретаря міськради не давала міському голові повністю віддатися передвиборчій кампанії.

Новообраний секретар Сергій Тищенко обійматиме посаду менше, як місяць, до кінця каденції депутатів цього скликання. Місцеві вибори, на яких черкащани оберуть нового очільника Черкас та депутатський склад, відбудуться 25-го жовтня.

  • Сподіваюся, що у нас вийде плідно попрацювати і без політики вирішити господарські питання, що накопичилися, за цей невеликий проміжок часу, що залишився у цій депутатській каденції, - висловив сподівання після обрання Тищенко.

Сергій Тищенко став депутатом Черкаської міськради від Радикальної партії Олега Ляшка. Однак уже навесні 2016 року його виключили з лав партії. Як пояснили в пресслужбі, рішення пов'язане зі втратою партійної довіри через систематичну антипартійну діяльність та невиконання програми партії. У січні 2020 року Тищенко очолив новостворену міжфракційну групу «Слуга народу».

— Будь-які депутати міської чи обласної ради можуть створити міжфракційні групи. Тому наша ініціатива не є фейковою. І ніхто нам не може це заборонити робити. Ми підтримуємо ініціативи Президента України Володимира Зеленського, — прокоментував тоді появу групи «Слуга народу» у міськраді її голова Сергій Тищенко.

Та вже у серпні Сергій Тищенко очолив нову міжфракційну групу у Черкаській міськраді «За майбутнє».

Поки Тищенко приймає привітання та обіцяє плідну роботу, Нищик шукає юристів, адже планує судитися з міською радою за те, що звільнили його не через 14 днів після написання заяви, а через 140. Протягом цього часу він не отримував зарплатню у міській раді, адже спеціально створена комісія щодня фіксувала його відсутність на роботі, і працевлаштуватися на іншу роботу він також не міг, бо не був звільнений із попередньої.

— Депутати ж колективно невідповідальні. Я пропонував на початку нараховувати просто голу ставку, ходив скільки було днів за свій рахунок. Але якийсь геній придумав актувати. Тепер замість 20 тисяч гривень за 5 місяців заплатять середньомісячну зарплату плюс пеню, — підраховує борг міської ради перед ним колишній секретар Черкаської міськради Ярослав Нищик. — Суму ще не рахував — думаю близько 100 тис. грн.

Нагадаємо заступницю міського голови Людмилу Бордунос депутати звільнили з посади практично через два місяці після того, як вона написала заяву. Тоді чиновниця висловила бажання через суд з’ясовувати взаємини з радою: «Будь-який суд стягне за «вимушений прогул» середній заробіток, якщо до нього подати позов. Місяць сидіти без роботи, через те, що комусь так хотілося, — дуже велика розкіш».

Чому рада так довго звільняла Ярослава Нищика, доводиться лише здогадуватися, але чи не занадто багато доводиться платити черкащанам за кулуарні ігри міських обранців – питання залишається відкритим.