Чи звільнить депутатське рішення городян від послуги вивезення великогабаритного сміття?

Минулого тижня депутати Черкаської міськради прийняли два рішення, якими скасували проведення конкурсу на вивезення великогабаритного сміття та тариф на цю послугу у розмірі 13,2 грн з людини. Поки одні радіють та хваляться проголосованими рішеннями, інші запевняють — в дію ці рішення не вступлять, адже прийняті з порушеннями.

Депутати Черкаської міськради підтримали пропозицію Олександра Радуцького і скасували рішення міськвиконкому про результати конкурсу на вивезення великогабаритного сміття, а також на встановлення тарифу на цю послугу.

Радуцький ініціював скасування результатів конкурсу, проведеного міськвиконкомом, та оголошення нового. Тобто вивезення великогабариту городяни як оплачували, так і оплачуватимуть, але вже іншим людям. Міський голова Анатолій Бондаренко та юристи міськвиконкому запевняють: скасувати вже виконане рішення виконкому про результати конкурсу і встановлення тарифу не можна.

— Депутати прийняли рішення, яке з позиції юридичної практики не можливо застосувати. Перший пункт ухваленого рішення про скасування результатів конкурсу та проведення нового можна вважати таким, яке не несе юридичних наслідків, — пояснює начальниця відділу загальноправових питань виконавчого комітету Черкаської міськради Катерина Пидорич. — Згідно з Конституцією України скасовувати, а також вносити зміни до рішень, які вже виконано — не можна. Депутатський корпус поставив перед юридичним відділом задачу у судовому порядку розірвати підписану угоду з підрядником — компанією «Нова якість». Однак у цій угоді виписано чіткі підстави для її дострокового розірвання, і жодної з цих підстав ми наразі не маємо.

Так само, на думку юристів, зараз не можливо змінити й тариф на вивезення великогабаритного сміття у місті. Цей тариф складається з двох частин: нормативу, затвердженого органом місцевого самоврядування — це кількість сміття, яка вивозиться з міста, його можна буде переглянути лише за п'ять років. Друга частина тарифу — економічні показники підрядника, яка залежить від кількості працівників підприємства, матеріально-технічної бази тощо. Просто взяти та скасувати наявний тариф і встановити інший виконавчі органи влади Черкаської міськради не можуть — адже це матиме ознаки корупційної діяльності.

У результаті тривалих дискусій депутати, незважаючи на попередження юристів, все-таки скасували рішення виконкому, а також чинні тарифи на вивезення великогабаритного сміття.

— Завищені тарифи на вивіз негабаритного сміття скасовано. Але це не вирішує проблему. Головнещоб мешканці міста не постраждали від не вивезеного сміття, тому треба передбачити законні вимоги до зниження тарифів (зниження обсягів тощо) та оголосити новий конкурс, а до моменту прийняття рішення передбачити кошти в бюджеті для вивезення сміття, — прокоментував рішення міськради народний обранець від ВО «Черкащани» Іван Сухарьков. — Також вважаю, що конкурс треба проводити не на все місто, а поділити на мікрорайони, це дасть суттєве зниження тарифів шляхом збільшення учасників конкурсу.

Очевидно що і «Нова якість» не готова відступатися у цій ситуації, більше того, співзасновник підприємства Андрій Бортник заявив: він не проти вивозити не лише великогабаритне сміття, а й усі тверді побутові відходи міста і надалі готовий і буде брати участь у конкурсах.

Які наслідки матимуть прийняті минулого тижня депутатами рішення і чи матимуть узагалі, є підозра, що до кінця не розуміють і самі народні обранці.