ЧОМУ НІМЕЧЧИНА – ЦЕ КРАЩА КРАЇНА ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Сьогодні все більше українців обирають іноземні вищі навчальні заклади (ВНЗ) для отримання вищої освіти. Як виявилося, навчатися за кордоном не завжди дорожче, а інколи навіть дешевше, ніж в Україні, а от отримання диплому міжнародного зразка відкриває дуже привабливі горизонти для майбутнього.

Сьогодні поговоримо про вищу освіту за кордоном із директором німецького освітнього центру в Україні “DeutschesSprachzentrum”   Ігорем Шнайбом. Ігор розповів нам, чому останнім часом все більше українців обирають Німеччину як країну для здобуття вищої чи спеціальної освіти.

Німеччина – це насамперед найрозвинутіша та найтехнологічніша країна Європи, яка разом із цим має чіткі та зрозумілі правила для всіх, не лише для німців. На сьогодні у ВНЗ Німеччини навчається близько 100 000 іноземних студентів. Багато хто з цих студентів навчається на безкоштовній основі в державних ВНЗ Німеччини. Давайте розглянемо 7 переваг навчання в німецьких ВНЗ для українських студентів.

ПЕРЕВАГА №1. ГЕОГРАФІЧНА БЛИЗЬКІСТЬ ІЗ УКРАЇНОЮ

Німеччина знаходиться від України лише в 2­х годинах польоту. А враховуючи значне зниження цін на авіаперевезення в Україні (на сьогодні квиток Київ­Берлін можна придбати всього за 880 грн), це те ж саме, що поїхати з Києва до Чернігова на авто.

ПЕРЕВАГА №2. НАЙРОЗВИНУТІША ТА НАЙСТАБІЛЬНІША ЕКОНОМІКА ЄВРОПИ

Економіка Німеччини вважається однією з найрозвинутіших у світі. Якщо взяти такий показник як ВВП на душу населення, то в Німеччині він становить 44 469 у. о., тоді як в Україні лише 2 639 у. о. – це в 17 разів більше ніж в Україні. Це означає, що темпи розвитку Німеччини порівняно з Україною – відрізняються в 17 разів! Також це показник того, наскільки економіка країни готова до впровадження нових технологій на виробництвах. Але, як це не дивно, разом із економічним розвитком, в Німеччині щороку знижується народжуваність, що призвело до нестачі фахівців на ринку праці в усіх галузях. Економіка розвивається, виробництва будуються, а людей не вистачає. Сьогодні, за офіційними даними, Німеччина потребує 2 мільйони нових фахівців, на залучення цих фахівців щороку виділяються ресурси з бюджету. Україна також входить в список країн, які Німеччина розглядає як країну­партнера із залучення нових співробітників. Середня заробітна плата кваліфікованого працівника в Німеччині на сьогодні становить 3267 євро.

ПЕРЕВАГА №3. МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ДЕРЖАВНИХ ВНЗ НІМЕЧЧИНИ

Навчання

Так, Німеччина пропонує навчання в державних ВНЗ на безкоштовній основі. Для іноземних абітурієнтів квота безкоштовних місць становить 10% від загальної кількості безкоштовних місць. Безкоштовне навчання проводиться  німецькою мовою й для вступу вам потрібно буде мати мовний сертифікат рівня В2­С1 – в залежності від ВНЗ, а також пройти річні курси підготовки в Studienkolleg.

ПЕРЕВАГА №4. МОЖЛИВІСТЬ НАВЧАТИСЯ ЯК НІМЕЦЬКОЮ, ТАК І АНГЛІЙСЬКОЮ МОВАМИ

Німеччина пропонує навчання як в державних, так і в приватних ВНЗ. Приватні ВНЗ у Німеччині дещо відрізняються від приватних ВНЗ в Україні. Оскільки в Німеччині це акредитовані ВНЗ світового рівня, насамперед варто звернути увагу на те, що в Німеччині знаходиться багато філій британських, французьких чи італійських ВНЗ, по закінченню яких студент отримує диплом того ж британського чи Французького ВНЗ, філію якого він закінчив у Німеччині. В більшості приватних ВНЗ у вас є можливість навчатися англійською мовою, що дає вам, як майбутньому працівнику, перевагу при пошуку роботи в міжнародних компаніях. Навіть самі німці вступають до міжнародних ВНЗ, які знаходяться в Німеччині, для отримання освіти англійською мовою, це дає гарні переваги перед конкурентами, які володіють виключно однією мовою.

ПЕРЕВАГА №5. МОЖЛИВІСТЬ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ ТА ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВНЗ

робота

Під час навчання кожен студент має офіційне право підробляти, але не більше 20­ти годин натиждень. Але якщо врахувати середню зарплату на рівні 10 євро/година, то виходить непогана місячна зарплата як для студента – 800 євро/місяць.

У більшості університетів Німеччини вже на останньому курсі в студентів є можливість проходити практику в міжнародних компаніях, які часто пропонуютьпостійне працевлаштування одразу після закінчення ВНЗ. Оскільки в Німеччині ВНЗ не так багато, а підприємств, виробництв, офісів міжнародних компаній (навіть всім відома компаніяTesla в цьому році планує відкрити виробництво та офіс в Берліні), представники всіх цих компаній зацікавлені в нових співробітниках, яких намагаються рекрутувати ще під час навчання останніх у ВНЗ.

ПЕРЕВАГА №6. ЧІТКІ ТА ЗРОЗУМІЛІ УМОВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА, ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЧИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ

Якщо для отримання того чи іншого дозволу на сайті дозвільної організації буде вказано порядок та список вимог, то можете не перейматися, що «то лише написано, а насправді все не так», просто виконайте всі вимоги, як вказано в правилах, і 100% отримаєте те, на що розраховуєте. Це стосується всього: вступ до ВНЗ, отримання віз, оформлення нерухомості, авто тощо.

ПЕРЕВАГА №7. НИЗЬКИЙ ВІДСОТОК ВОЛОДІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ СЕРЕД САМИХ НІМЦІВ

Так, німці не дуже люблять отримувати вищу освіту. Багато хто з німців після середньої освіти проходить лише кваліфікаційні курси: менеджмент, продажі, логістика… Цього достатньо для отримання роботи з досить пристойною зарплатнею. Але це за умов, що ви громадянин Німеччини. Тому якщо ви ще не отримали німецького громадянства, краще отримати якісну німецьку вищу освіту, а потім вже на основі офіційного працевлаштування – отримати посвідку на проживання та громадянство.

Наявність вищої освіти дасть вам суттєву перевагу при працевлаштуванні, не розтрачуйте життя та час, здобувайте освіту, розвивайтеся та досягайте поставлених цілей.

ПЕРЕВАГА №8. ДОСТУПНА, ЧІТКА ТА РОЗВИНЕНА МЕРЕЖА ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

Мовні курси, канікулярні програми, підготовчі курси, ознайомлювальні програми – всі ці програми структуровані, доступні та напрочуд розвинуті. До ваших послуг мовні та підготовчі курси в Берліні, Мюнхені, Аахені, Фрайбурзі та інших містах Німеччині. Діють також ознайомчі програми: одно­ та двотижневі курси німецької з можливістю відвідати декілька ВНЗ, ознайомитися з їхніми програмами та умовами навчання для майбутнього вибору ВНЗ, який буде підходити саме вам. Всі ці програми дуже полегшують майбутньому студентові вибір університету та підготовку до вступу. Більшість університетів мають свої підготовчі та мовні курси, що суттєво полегшує підготовчий процес студента до вступу.

Ось така от Німеччина, близька, розвинута та перспективна країна.

Якщо вас зацікавило навчання в Німеччині, канікулярні програми чи курси німецької мови, то отримати безкоштовну консультацію щодо освіти в Німеччині можна, відвідавши центр DeutschesSprachzentrum (Київ, вул. Кропиницького, 6), або зателефонувавши  тел.: (044) 383­45­00; (067) 160­45­00, чи відвідавши сайт dszentrum.com.ua