Menu

Булатецький ледь не зірвав сесію міськради, вимагаючи присутності Одарича - фоторепортаж Рекомендуємо

  • Автор  Ігор Єфімов
Булатецький ледь не зірвав сесію міськради, вимагаючи присутності Одарича - фоторепортаж

Земельні питання, які накопичилися за кілька місяців, розглядає сьогодні сесія Черкаської міськради. Проте пленарне засідання опинилося на грані зриву, оскільки депутат Микола Булатецький, висловлюючи обурення відсутністю міського голови Сергія Одарича, став вимагати припинити сесію, пише "Прочерк".

Уже перед початком засідання Микола Іванович із місця звернувся до головуючого – секретаря міськради Олександра Радуцького з вимогою пояснити, чому на сесії відсутній мер.

– Чому на сесіях постійно немає міського голови? – під схвальні вигуки частини депутатів запитав Микола Булатецький. – Мені здається, що або ви, Олександре Романовичу, щось робите, щоб він не був на сесіях, або це його особиста позиція. Я пропоную розібратися, в чому річ (а я переконаний, що об’єктивних причин відсутності мера немає), і, можливо, повернутися до питання імпічменту міському голові.

У відповідь Олександр Радуцький пояснив, що міський голова на четвер і п’ятницю взяв відпустку, тож причина відсутності мера цілком об’єктивна. У свою чергу Микола Булатецький висловив думку, що, можливо, Сергій Одарич не ходить на сесії тому, що боїться, оскільки Радуцький його «тролить».

Сам Радуцький був настроєний на діловий лад, тому запропонував Миколі Івановичу сісти на місце, а депутатам – приступити до роботи. Проте Булатецький і далі продовжував відстоювати свою позицію, а частина депутатів – його підтримувати. Хтось почав просити слова. Тоді секретар міськради запропонував тим депутатам, які мають невідкладні заяви, коротко виступити, а потім таки перейти до розгляду земельних питань.

На виступі наполягав тільки депутат від Партії вільних демократів Олег Ліходькін. Він запропонував включити в порядок денний питання про скасування рішення міськради, яка встановила з 1 липня плату за землю, зайняту ОСББ, в розмірі 1% від її нормативної грошової оцінки. Це збільшило податок у 30 разів. Тож Олег Олексійович пропонував скасувати згадане рішення і таким чином «виправити помилку». Проти поспішного скасування рішення виступила директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, яка наголосила, що, за законодавством, для цього необхідно здійснити певні регуляторні процедури, а це справа не одного тижня. Після нетривалої дискусії депутати, на пропозицію Олександра Радуцького, вирішили розглянути це питання на сесії 15 вересня, коли надійдуть необхідні документи від фіскальної служби.

Але тут в хід сесії знову втрутився Микола Булатецький.

– Міський голова не ходить на сесії. Не ходять і люди, які з ним співпрацюють, наприклад заступник голови ОДА Юрій Сас. Він не ходить тому, що не хоче відповідальності. Вони граються у вибори. Хтось ніби пішов в АТО солдатом, – сказав Булатецький, очевидно, натякаючи на депутата від Блока Петра Порошенка Андрія Більду. – Отже, виходить, що тут залишилися тільки депутати, які ніби «корупціонери».

Микола Булатецький запропонував «припинити сесію, звернутися до правоохоронних органів, з’ясувати, яка ситуація з міським головою і частиною депутатів, які принципово не ходять». Микола Іванович вийшов до президії й став робити емоційні зауваження на адресу прихильників Одарича – депутатів із фракції Партії вільних демократів та представника «УКРОПу» Руслана Зорі. Ті почали кидати репліки у відповідь, закликаючи Миколу Івановича «припинити порушення регламенту». В залі зчинився галас, а депутат Булатецький став загрозливо наближатися до депутата від Партії вільних демократів Володимира Гриценка. Втім, той лише спокійно запропонував Миколі Івановичу сісти на своє місце.

Тим часом депутати від «Батьківщини» стали вимагати припинити «цирк».

– Хтось узагалі керує процесом? – звернулася в бік президії депутат Наталія Коваленко.

Зрештою представники «Батьківщини» та деякі інші депутати залишили залу. Це дещо знизило емоції. Олександр Радуцький оголосив повторну реєстрацію, а сам пішов зупиняти «батьківщинівців».

Колізія закінчилася тим, що Микола Булатецький вийшов надвір, депутати повернулися, і розгляд земельних питань нарешті розпочався.

 

вгору