Menu

У Черкасах знову хочуть побудувати сміттєпереробний завод

  • Автор  vechirka.ua
У Черкасах знову хочуть побудувати сміттєпереробний завод

Реальне вирішення проблеми муніципальних та індустріальних відходів Черкас і ближніх територій пропонують інвестори. У четвер вони презентували в ОДА техніко-економічне обґрунтування інноваційного проекту зі створення модульного сміттєпереробного заводу.

Перемовини з інвесторами розпочалися ще у 2014 році. Тоді ж в області підписали відповідний меморандум про співпрацю з локальним партнером «OAK Utility Solutions and Development» – підприємством «КООР International UA». Реалізація запропонованого інвесторами проекту дасть можливість переробляти відходи не тільки міста Черкаси, а й з районів, які розташовані в радіусі до 50 км від обласного центру.

– У межах цього проекту ми намагаємося одночасно вирішити два питання: забезпечення електроенергією населення та переробка сміття, кількість якого постійно зростає, – зазначив виконавчий директор компанії «OAK Utility Solutions and Development» Гарет Браун. – Фінансова модель запроектованого виробництва розрахована на 25 років гарантованої поставки сировини. Технологія піролізу дозволяє використовувати не лише муніципальне сміття, а й біосировину, сільськогосподарські та промислові відходи.

Екологічно безпечний та економічно вигідний новобуд планують розмістити у промисловій зоні Черкас, де вже є розвинена інфраструктура. Орієнтовно інвестори обрали для цього наявні індустріальні потужності «Хімволокна». Завод перероблятиме за добу до 500 тисяч тонн твердих побутових відходів та, завдяки використанню технології термічного піролізу, даватиме на виході до 18-20 МВт електроенергії на годину. Завдяки ж модульній системі, яку планують використовувати на підприємстві, за необхідності буде можливість збільшити сміттєпереробні потужності.

За умови якнайшвидшого вирішення низки юридичних питань та отримання відповідних дозволів, пілотний проект розпочнуть втілювати вже найближчим часом. На будівництво ж заводу знадобиться близько 1-1,5 року. Докласти максимум зусиль для реалізації проекту обіцяють обласні й міські владці.

01

– Проблема відходів для Черкащини надзвичайно важлива, – зауважив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко. – Разом із міською владою будемо спільно працювати над тим, аби в Черкасах запрацював завод із комплексної переробки твердих відходів. Це дозволить вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ та утилізації відходів. Як це роблять у країнах Європи. Лише ми відводимо все нові території для полігонів, заміть того, щоб переробляти сміття.

03

Зауважимо, за підсумками минулого року в області утворилося понад 500 тис. тонн твердих побутових відходів, із них лише 9 % використовується як вторинна сировина. В області 430 сміттєзвалищ і полігонів, більшість яких перевантажені.

вгору