«Дезінфектори» осель чистять не квартири, а ваші гаманці

Карантин у зв’язку із розповсюдженням коронавірусу вніс свої корективи не тільки в життя українців. Більшість людей все рідше виходять із домівок, а це зробило «безробітними» домушників. Але, кому війна, а кому мати рідна, і шахраї змогли підлаштуватись під обставини і внесли зміни в свою "роботу".

Справжні дезінфекційні заходи з метою недопущення розповсюдження інфекційних захворювань в одній із квартир багатоповерхівки по вул. Нижня Горова в Черкасах 14 березня проводили фахівці аварійно-рятувального загону спецпризначення управління ДСНС. Адже власниця квартири  повернулась з Італії. Зверніть увагу: фахівці приїздять на такі роботи спеціальним транспортом.

Справжні дезінфекційні заходи з метою недопущення розповсюдження інфекційних захворювань в одній із квартир багатоповерхівки по вул. Нижня Горова в Черкасах 14 березня проводили фахівці аварійно-рятувального загону спецпризначення управління ДСНС. Адже власниця квартири повернулась з Італії. Зверніть увагу: фахівці приїздять на такі роботи спеціальним транспортом.

Інтернетом шириться інформація, що група людей у спеціальних костюмах захисту може пропонувати продезінфікувати квартири та будинки. Під видом обробки приміщень зловмисники потрапляють до житла та вчиняють злочини. Довірливі й наївні черкащани можуть постраждати від таких мародерів.

«Будьте пильними й дітям накажіть. З Одеси в Черкаси прибула група молодиків. Під приводом медиків ходять по квартирах і ніби обробляють від вірусу. Далі сльозогінний газ і чистять квартири. Всього в Черкаси заїхало вісім пар таких псевдолікарів» - таке повідомлення отримав не один черкащанин.

Речниця патрульної поліції Зоя Вовк зазначила, що поки що жодного такого факту й звернення в Черкасах зафіксовано не було.

У поліції звертаються до черкащан: якщо ви побачили підозрілих людей у під’їзді, або якщо до вас настирно намагаються зайти чужі люди, телефонуйте 102. А ще краще – не відчиняйте двері незнайомим для вас людям.

- Усі звернення громадян приймаються на єдиний пульт оперативно-рятувальної служби м. Черкаси, за телефоном 101. А з центральної диспетчерської служби на внутрішній телефон ми отримуємо інформацію про якийсь випадок і команду на виїзд, - пояснює начальник групи радіаційно-хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС області Євген Лимар. – Саме на спецобробку в нас був один виклик. І це було рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Так, наші фахівці проводили дезінфекційні заходи у під’їзді, а не в квартирі багатоповерхівки по вул. Нижня Горова в Черкасах.

За словами Євгена Лимаря, на виклик, як правило, виїздять три фахівці - водій-хімік та санінструктори-дезінфектори. У всіх них є службові посвідчення, які в разі потреби вони можуть пред’явити. Виїзд відбувається на спеціальному службовому транспорті.

- На період дії карантину регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки визначила, що після подібних звернень на проведення установ, підприємств, громадян, якщо такі будуть, ми повинні повідомляти і погоджувати свої дії з МОЗ на місцевому рівні, а це – управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, чого раніше не було.

Нині у штаті групи радіаційно-хімічного та біологічного захисту УДСНС області 11 осіб. Вони орієнтовані на виїзди в Черкасах і Черкаському районі і готові виїздити в інші райони області тільки на посилення або у випадку, якщо в цьому регіоні немає державної аварійно-рятувальної служби з відділенням хімічного захисту. А таких по області додатково створено всього три.

- Група отримала додатково 20 захисних костюмів, дезінфікуючі засоби, маски, рукавички, спеціальні таблетки для приготування дезінфікуючого розчину, - додав Євген Лимар.