Голова обласної ради Анатолій Підгорний обзавівся чотирма заступниками

Ранок понеділка для поліцейських і нацгвардійців Черкащини починається із патрулювання входів і виходів до Черкаської обласної ради. Тут має відбутися відкладена напередодні сесія. Поліцію викликали, бо народні обранці збираються голосувати за представника партії Медведчука – ОПЗЖ у заступники голови.

Однак ніяких натовпів патріотів з «Національного корпусу» біля ради й близько немає. Натомість стоять кілька хлопців і дівчат з молодіжного крила партії ЄС – «Солідарна молодь». Тримають у руках плакати проти новопризначеного міністра освіти пана Шкарлета – «Шкарлет – плагіатор» (раніше міністр освіти списував чужі наукові роботи, які видавав за свої).

Поліцейських при вході й у коридорах не менше роти. Деякі стоять між першим і другим поверхами й дивляться у вікно.

Тим часом у залі події розвиваються стрімко. Відразу після реєстрації депутати пропонують розширити писок заступників до чотирьох. Тобто, до двох уже наявних заступників Анатолія Підгорного – першого зама Романа Сущенка із ЄС та просто заступника Михайла Мушієка із «Батьківщини», додати ще двох. Ніхто не протестує – ні «Слуги народу», які раніше стверджували, що замість плодити заступників варто економити народні гроші, ні інші.

У заступники депутати пропонують Сергія Лісового із «Слуги народу» та Володимира Доманського із ОПЗЖ.. Сергій Лісовий – син колишнього прокурора Черкаської області.

– Мажорчик молодий, дружок депутата Скічка, – говорять між собою двоє депутатів середнього віку.

Минає кілька хвилин і депутати вирушають на голосування.

Тим часом біля столу президії свої коментарі дає голова обласної ради Анатолій Підгорний.

– Справді, більшість у нас є – «Черкащани», ЄС та «Батьківщина». Але більшість нестійка – 34 голоси. Щоби ухвалювати рішення треба 33. Але не завжди всі депутати можуть доїхати. Деякі хворіють. Тому аби почати ухвалювати рішення ми вирішили піти на компроміс і збільшити кількість заступників. Чесно кажучи, я не знаю, яка користь партії, якщо вона має свого заступника. Але вони так вирішили. Обрання заступників – компромісний крок. Це додає впевненості, що бюджет області буде прийнятий вчасно. І щоби головний фінансовий документ, за яким житиме Черкащина, був збалансований і статті доходів відповідали статтям витрат. Орієнтовно сесія, на якій депутати розглядатимуть проект бюджету, відбувається у четвер.

Підгорного запитали про бюджет апарату обласної ради.

– Приблизно, 12 мільйонів гривень.

Сьогодні «Слуги народу» не надто говіркі.

– Ще за 5 хвилин до початку сесії ніякої мови про свого заступника не було, – каже один із депутатів від «Слуги народу». – Погоджувалися втішитися посадами кількох голів комісій. Але зателефонували із Києва. Сказали просувати Лісового у заступники. Тепер матимемо 4 заступників Підгорного. Скоро треба буде їм ставити другий стіл у президію, бо за одним не помістяться.

Єдиною фракцією, яка не матиме свого заступника у Черкаській обласній раді залишилася партія «За майбутнє».

– Їм заступник нецікавий, – обговорюють у кулуарах депутати. – Нібито сам Антон (депутат Верховної Ради Антон Яценко) сказав, що їх цікавить лише посада голови комітету з екології.

Близько 12 години оголошують результати голосування. За «Слугу народу» Сергія Лісового подано 49 голосів «за». За представника ОПЗЖ Володимира Доманського – 44. Обох їх обрано заступниками голови обласної ради.  Лише депутати від ЄС не голосували і навіть не брали бюлетені.

На подію відреагував керівник черкаського «Нацкорпусу» Дмитро Кухарчук. Він назвав депутатів від фракцій «Батьківщина», «За майбутнє», «Слуга народу» та «Черкащани» колабораціоністами за те, що проголосували за представника ОПЗЖ.. Звертаючись до голови облради Анатолія Підгорного він написав:

– У ворога є обличчя. Ви – одне із них.

Черкаська обласна рада стає найчисельнішою в Україні за кількістю заступників голови. Відтепер їх четверо.