Menu

Мучать запори? Звернися до проктолога!

  • Автор  vechirka.net
Мучать запори?  Звернися до проктолога!

З запором стикався кожен з нас. Але якщо це трапляється вкрай рідко – раз на рік-два, то варто лише переглянути свій раціон харчування. Однак, якщо запори мучать Вас регулярно, – без допомоги лікаря тут ніяк не обійтися. Так що ж таке запор? Це порушення дефекації, при якому спорожнення кишечника відбувається не систематично і з ускладненням – не частіше, ніж раз на три доби. Проктологи уточнюють, що запор дуже рідко буває самостійним захворюванням. Найчастіше – це симптом гастриту, коліту, холециститу та інших хвороб.

До групи ризику цього неприємного захворювання входять ті, хто змушений вести сидячий спосіб життя, а також люди з надмірною вагою і порушеннями в обміні речовин. Виникнути запор може при неповноцінному харчуванні, неврозах і психозах, хворобах кишечника, при отруєннях. Якщо у Вас є проблеми з випорожненням, не можна пускати це на самоплив. Тривалий запор може привести до ряду ускладнень – виникненню проктосигмоидита, вторинного коліту, гепатиту, а також захворювань прямої кишки (геморой, тріщини прямої кишки).

Щоб уникнути запорів, потрібно їсти продукти, багаті харчовими волокнами. Наприклад, овочі, фрукти, цільні зерна, варені боби, чорнослив, інжир, родзинки, кукурудзяні пластівці, вівсяна крупа, груша і горіхи. Важливо також вести правильний спосіб життя – займатися спортом, багато гуляти на свіжому повітрі, висипатися, не піддаватися стресових ситуацій. Не можна переїдати, краще приймати їжу невеликими порціями. І ні в якому разі не варто займатися самолікуванням! Народні засоби не завжди ефективні. Не варто ставити експерименти над власним організмом – запишіться до лікаря, і протягом півгодини Ви не тільки дізнаєтеся точний діагноз, а й отримаєте призначення, яке в максимально короткі терміни позбавить Вас від  дискомфорту і болю.

У медичному центрі «ДокторПРО» працюють досвідчені проктологи. Первинний огляд включає в себе анаскопію і відеоректоскопія. Такі сучасні методи обстеження допоможуть оцінити стан прямої кишки і кишечника, а також виявити проктологічні захворювання і призначити ефективне лікування. Нагадаємо, що в нашій клініці можна вилікувати геморой 1-3 ступеня без операції і без відриву від звичного способу життя. Четверту стадію геморою можна лікувати тільки за допомогою хірургічного втручання. Тому не зволікайте з візитом до лікаря! Будьте здорові!

вгору