Menu

Для лікування 150 хворих на ниркову недостатність на рік потрібно 36 млн грн

Для лікування 150 хворих на ниркову недостатність на рік потрібно 36 млн грн

Для лікування хворих на ниркову недостатність остаточно вирахували середню вартість послуги гемодіалізу.

– Так, в області на виконання обласної програми «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю» на 2014–2017 роки в КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» була розрахована вартість сеансу гемодіалізу на 2015 рік відповідно до Методики розрахунку вартості лікування хворих на хронічну хворобу нирок V стадії із застосуванням гемодіалізу, затвердженої Міністерством охорони здоров’я України. Зокрема, станом на 10 лютого 2015 вартість сеансу гемодіалізу становить 1773,56 грн., в тому числі в частині забезпечення витратними матеріалами – 1551,88 грн., – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолій Ситник. – З цього слідує, що забезпечення витратними матеріалами та медикаментами 150 осіб, які сьогодні лікуються у відділенні гемодіалізу обласної лікарні, в 2015 році становить близько 36 млн. грн.

У кошторисі обласної лікарні для забезпечення витратними матеріалами та медикаментами цих хворих заплановано 24 млн. грн. (за рахунок медичної субвенції та обласного бюджету).

За словами Анатолія Ситника, враховуючи виділену суму, орієнтовно за цінами на початок лютого витратними матеріалами та лікарськими засобами на проведення гемодіалізу лікарня забезпечена до кінця серпня у разі лікування 150 осіб, та до кінця липня – у разі розрахункового збільшення хворих.

Розрахункову вартість однієї процедури подали й представники ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Так, за їх даними, орієнтовна вартість проведення однієї процедури становить 1675,49 грн. При кількості процедур 156, видатки на одного хворого на рік складають понад 260 тис. грн.

На сьогоднішній день у ТОВ «Ферезніус Медикал Кер Україна» отримають послуги з лікування методом гемодіалізу 79 хворих на хронічну ниркову недостатність. Таким чином, потреба в коштах на проведення розрахунків за надані послуги з лікування сягатиме понад 20,5 млн. грн.

– Станом на 1 січня 2015року кредиторська заборгованість за послуги з лікування хворих на хронічну ниркову недостатність, які отримують лікування методом гемодіалізу в Фрезеніусі, становить 4249,1 тис. грн. Очікується, що на черговій сесії обласної ради збуде винесено питання щодо погашення цієї заборгованості, – наголосив Анатолій Ситник.

Кілька цифр

2014 року вартість процедури лікування в ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» становила для м. Черкаси – 1771,23 грн., для інших регіонів області – 1493,00 грн. У КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» вартість процедури гемодіалізу на початок року становила 1098,85 грн., а на 01.12.2014 – 1477,30 грн.

На сьогодні в обласному бюджеті передбачено майже 610 млн. грн. для забезпечення функціонування обласних закладів охорони здоров’я. З них 90,7 млн. грн спрямовано на придбання медикаментів. В цій сумі (90,7 млн. грн.) на придбання медикаментів для забезпечення лікування хворих на хронічну ниркову недостатність, які проходять лікування в КЗ «Черкаська обласна лікарня ЧОР», виділено 24 млн. грн., а також видатки на цукровий діабет – 28,4 млн. грн.

Для порівняння: видатки на забезпечення лікування інших хвороб в КЗ «Черкаська обласна лікарня ЧОР» становлять11 млн. грн., КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня « ЧОР – 2,2 млн. грн., КЗ «Черкаський обласний госпіталь для ІВВ» ЧОР – 3,4 млн. грн., КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР – 10 млн. грн., Черкаському обласному кардіологічному диспансері – 2,8 млн. грн., КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» ЧОР – 1,3 млн. грн., КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» ЧОР – 1800,0 тис. грн., Черкаській обласній станції переливання крові – 1,7 млн. грн., КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР – 1,2 млн. грн.

Таким чином, загальна сума видатків на медикаменти, спрямована на лікування соціально значущих хвороб, становить 35,4 млн. грн. Решта видатків на медикаменти розподілені між 13 обласними закладами, п’ять із яких є дитячими санаторіями.

вгору