Menu

Анальна тріщина може призвести до «ректофобії» – боязні випорожнення

  • Автор  vechirka.net
Анальна тріщина може призвести до «ректофобії» – боязні випорожнення

Дуже часто людина, яка має дискомфорт в області прямої кишки і соромиться звернутися до лікаря, через деякий час стає агресивною і дратівливою. Більше того – такі хворі можуть зіткнутися з «ректофобією» (боязнь чергового випорожнення), і тоді в хід йдуть проносні і очисні клізми. Зрозуміти людину, звичайно, можна – дефекація супроводжується дуже болючими відчуттями. Але вирішити проблему можна. Для цього потрібно всього лише записатися на прийом до проктолога.

– Найчастіше «ректофобія» виникає при анальній тріщині – дефекті слизової в анальному каналі, – говорить проктолог   медичного центру

«ДокторПРО» Максим Пархомовський. – Її довжина найчастіше від одного до півтора сантиметра. До речі, у жінок тріщини заднього проходу зустрічаються частіше, ніж у чоловіків.  Тріщини ділять на гострі і хронічні. Гостра тріщина існує близько двох місяців, після чого переходить в хронічну, яку вже набагато складніше лікувати.

Що ж найчастіше призводить до виникнення анальних тріщин? Це проноси, хронічні закрепи, травма слизової оболонки анального каналу сторонніми предметами або твердим калом, любов до алкоголю, гострої їжі. Нерідко тріщина поєднується з  виразкою шлунку і дванадцятипалої кишки, гастритом, холециститом.

– Багато воліють лікуватися народними методами. При цьому вони точно не знають, що у них за захворювання. Болить у задньому проході – значить, геморой. А там, наприклад, анальна тріщина та ще й хронічна. І без допомоги фахівця недугу не можна побороти, – застеріг проктолог Максим Пархомовський. – Я хочу, щоб пацієнти знали: чим раніше Ви почнете лікування, тим менше проблем у Вас буде надалі. А самолікування та ігнорування захворювання неминуче приведе Вас на хірургічний стіл. Тоді як тріщини на початковій стадії лікуються досить швидко і просто. І не варто боятися огляду у проктолога – це не боляче. При вираженому больовому синдромі обстеження починається тільки  після попереднього знеболювання.

У медичному центрі «ДокторПРО» лікування анальних тріщин проводиться малоінвазивним безопераційним методом, який має масу переваг: відсутність госпіталізації, не вимагає розрізу в області заднього проходу, безболісно, безпечно. У першу чергу, лікування спрямоване на зняття болю і спазму сфінктера, нормалізацію випорожнення і загоєння анальної тріщини. Якщо ж хворий звернеться вчасно – з початковою стадією захворювання – лікування може обмежитися лише застосуванням місцевих медикаментозних препаратів. Хронічні тріщини висікаються за допомогою радіохвильового методу. Таке висічення менш травматичне, ніж висічення скальпелем.

Тому відкидайте свою сором’яз-ливість і записуйтеся до проктолога в «ДокторПРО». Запис на прийом ведеться цілодобово.

Будемо раді допомогти Вам у вирішенні делікатної проблеми!

вгору