Menu

На дні народження отруїлися 12 людей

  • Автор  vechirka.net
На дні народження отруїлися 12 людей

У Золотоноші 12 людей отруїлися під час святкування дня народження на природі, у 10 з них лікарі діагностували сальмонельоз.

Стан хворих задовільний, повідомляє Головне управлінні Держсанепідслужби у Черкаській області.

У 10 із 12 хворих встановлено діагноз: сальмонельоз, викликаний бактеріями роду Salmonella enteritidis. За результатами бактеріологічних досліджень аналогічний збудник виділений у вжитих в їжу продуктах та стравах (ковбаса копчена, салат із синьої капусти з майонезом, каша пшоняна, салат з печінки з майонезом, майонез домашнього приготування).

Усі хворі проліковані та станом на 14.05.2015 виписані зі стаціонару. Завершено медичний нагляд за контактними особами, що були присутні на святкуванні.

У результаті комплексного санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що причиною спалаху послужило вживання недоброякісних харчових продуктів та готових страв внаслідок порушення гігієнічних вимог щодо їх приготування, транспортування та зберігання.

Фахівцями держсанепідслужби проведено комплекс необхідних санітарно-протиепідемічних заходів, в осередках захворювань – заключні дезінфекційні заходи.

вгору