Menu

Коросту можна підчепити в дорогому бутику

Коросту можна підчепити в дорогому бутику

Чому трихомоніаз найчастіше виявляють у чоловіків, де можна підхопити коросту, читачам «Вечірки» розповіла завідувач диспансерного відділення Черкаського обласного шкірвендиспансеру Антоніна Уманець.

Трихомоніаз викликає у жінок спайкові процеси в трубах, що нерідко стає причиною безпліддя. Небезпечна ця хвороба й для чоловіків – збільшуються шанси для розвитку простатиту. Сильне свербіння шкіри уночі має вас насторожити – можливо, ви підхопили коросту. Навіть якщо ви ну вкрай чепурні, проти цього «паразита» ви не застраховані. У вас генітальний герпес і ви опустили руки? Не втрачайте надії на видужання – герпес лікується, але важко.

Трихомоніаз
Через велику кількість хронічних форм лікується найважче. Викликає спайкові процеси в трубах. А це шлях до безпліддя. Збудник – трихомонада. Інкубаційний період – від 1 до 4 днів.
Діагностика: мазок. Для більш точного діагнозу можуть призначити додаткові обстеження на ПЛР або посіви.
Симптоми: у жінок – виділення з піхви, свербіж і почервоніння статевих органів, біль при сечовипусканні, біль при статевому контакті. У чоловіків може мати безсимптомний пе-ребіг. Можуть бути симптоми, схожі на простатит, – біль при сечовипусканні, виділення.
Лікування: антибіотиками.
Час лікування: від 10 до 14 днів.
– Часто пари можуть жити з трихомоніазом десятиліттями і виявити його, здаючи, наприклад, аналізи при запаленні, – роз'яснила Антоніна Уманець.
Статистика: з початку року такий діагноз установили 1100 жителям області (820 чоловікам, 280 жінкам). За цей же період минулого року – 1211.

Герпес генітальний
При будь-яких видах незахищених статевих контактів з інфікованим партнером герпес вам гарантовано.
Симптоми: періодичні герпетичні висипи на статевих органах, печія, лихоманка, підвищення температури.
– Те, що герпес не лікується, – не зовсім так. Він лікується, але важко. Головне завдання – добитися ремісії, аби герпес виникав якомога рідше, – говорить Антоніна Уманець. Основне – не переохолоджуйтесь, аби уникнути ускладнень, лікуйте хронічні захворювання, які провокують герпетичні висипи, зміцнюйте імунітет.
Тривале лікування, ряд антивірусних препаратів допомагають обмежити спалах захворювання.

Короста
Паразитарне захворювання шкіри. Викликається паразитом коростяних кліщів, який проникає під шкіру і відкладає там яйця. Коростою можна заразитися при будь-якому шкірному контакті, але серед молодих людей часто спостерігається поширення захворювання саме статевим шляхом.
– Важливо вчасно звернутися до лікаря, не затягувати. Лікування вимагає багато терпіння, – зазначила Антоніна Уманець.
Симптоми: сильне свербіння у вечірній і нічній час. Можуть бути висипи. Але, якщо людина чепурна, двічі на день приймає душ чи ванну, можуть бути незначні попарні висипи. При класичній формі висипи з'являються на кистях, у міжпальцевих ділянках, у зоні живота.
– Часто людина просто не вірить і не погоджується зі своїм діагнозом, це її шокує, вона біжить в інші лабораторії, вважаючи це помилкою, наскільки легко підчепити коросту, – говорить Антоніна Уманець.
Лікування: нескладне.
Час лікування: тиждень.
Восени, після відпусток, відпочинку на морі, кількість хворих на коросту зростає.
Статистика: з початку року такий діагноз установили 76 жителям області (36 – чоловікам, 40 – жінкам). За цей же період минулого року – 119.
Важливо! Провести дезобробку одягу, постільної білизни.

Ми запитали
У місті з'явилося чимало приватних клінік, де можна здати аналіз, аби спростувати або підтвердити найгірші побоювання щодо венеричних хвороб. Наскільки точно там можуть діагностувати хворобу?
– Приватні лабораторії не можуть діагностувати хронічні форми хвороб, тому лабораторії Черкаського обласного шкірвендиспансеру – єдині, хто володіє необхідним обладнанням та реактивами. Краще, аби на ці дослідження, обстеження, а вони в більшості дороговартісні, направляв лікар. Часто аналізи з жіночої консультації привозять до нас, якщо це чоловік – до нашої лабораторії може направити уролог чи лікар із місцевої поліклініки.
Чи можна здати аналізи анонімно? І чи є візит до вас анонімним?
– Ні, не можна. Ми – державна установа. Але про візит не дізнається ніхто, це залишиться таємницею.

вгору