Menu

На Черкащину приїхало 28 новеньких "швидких"

На Черкащину приїхало 28 новеньких "швидких"

За бюджетною програмою придбання спеціалізованого транспорту – автомобілів швидкої медичної допомоги 2013 року – Черкащина почала отримувати машини швидкої допомоги. Так, 28 автівок класу В (інтенсивна терапія) область отримала минулого тижня. До кінця квітня приїдуть чотири «швидких» класу А (транспортування тяжкохворого, який не потребує інтенсивної терапії) та п’ять автівок класу С, або реанімобілів.

Медичний салон машини класу В – це така собі міні-палата інтенсивної терапії на колесах. Вони дозволяють транспортувати тяжких пацієнтів і під час руху надавати інтенсивну терапію. У салоні можна проводити штучну вентиляцію легень, електроімпульсну терапію, дефібриляцію, електрокардіограму, відсмоктування різних рідин, вводити за допомогою інфузомата розчини. У салоні є кондиціонер і навіть спеціальний пристрій для підігрівання розчинів, аби у вену вливалися не холодні ліки, а температури тіла. Машини обладнанні дуже гучними сиренами.

- Нові машини покращать роботу з екстреними пацієнтами у невідкладних станах. Для бабусь і дідусів нічого не зміниться, хіба що тільки вони на більш комфортній машині доїдуть до лікарні, – зауважив  Владислав Свириденко.

Мінімум 18 нових автівок залишиться в Черкасах. У першу чергу новими автомобілями будуть забезпечені Сміла, Умань, Золотоноша, Канів, Чигирин, Жашків. 50 авто в непоганій «формі» підуть на заміну автопарку, де машини вичерпали свій ресурс, їх замінять Газелі, Соболя, УАЗи.

- Для траси нові машини – ідеальні, однак  по чорнобаївських чорноземах та по корсунських горах на Peugeot далеко не заїдеш, – зазначив Владислав Свириденко.  – Без асфальту ці машини можуть місяць екплуатуватися, а тоді ми їх на евакуатор і все…

Новенькі швидкі почнуть виїжджати на виклики після того, як їх зареєструють у ДАІ, застрахують, отримають дозволи на експлуатацію проблискових маячків та попереджувальних сигналів. До того ж, медперсонал та водії пройдуть спеціальне навчання.

Ціна

519 тисяч гривень коштує швидка класу А на базі Peugeot Boxer

475 тисяч гривень коштує авто класу А на базі Газель-бізнес.

649,5 тисяч гривень коштує авто класу В.

844 тисяч гривень коштує реанімобіль.

вгору