Menu

Міськрада не може оплатити лікування хворих на нирки

Міськрада не може оплатити лікування хворих на нирки

Навіть маючи гроші, щоб оплатити гемодіалізне лікування черкаських хворих, міська влада не може цього зробити.  Законодавчі складнощі завели в суди черкаську мерію та ТОВ «Фрезеніус», що лікує хворих городян.

— Програма амбулаторного лікування таких хворих була затвердження міською радою Черкас у квітні. Однак певна специфіка проведення тендеру на закупівлю цих послуг призвела до того, що угоду між надавачем послуг ТОВ «Фрезеніус» та покупцем — Черкаською міськрадою було укладено наприкінці жовтня,   — роз’яснює голова комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Черкаської міської ради Ігор Валовий. — Увесь цей час, починаючи з квітня, ТОВ «Фрезеніус» лікував наших хворих, однак по законодавству його послуги ми можемо оплатити лише з жовтня — моменту підписання угоди. Місто готове і спроможне оплатити проведене товариством гемодіалізне лікування, однак, щоб не порушувати законодавства «Фрезеніус» має звернутися до суду, і ми оплатимо його послуги за рішенням суду.

У квітні цього року міськрада Черкас затвердила програму амбулаторного лікування таких хворих, у червні для проведення лікування з обласного бюджету було виділено субвенцію в сумі понад 3,3 млн. грн.

Однак, аби використати ці гроші містові необхідно провести конкурсні торги. Їх проведення затрималося, оскільки взяти участь у тендері виявив бажання лише один учасник. Департамент охорони здоров’я тричі доводилося подавати заявку на проведення торгів, та врешті звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з проханням надати висновок щодо законності проведення процедури закупівлі послуг із медичного лікування в одного учасника ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Провести тендер вдалося лише наприкінці вересня, їх переможцем було визнано ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

- 29 жовтня ми підписали угоду і офіційно направили її ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Однак  товариство не погоджується з оплатою наданих послуг від дати визнання переможця, як це трактує законодавство, а не по факту – з початку року. Поки  остаточне з’ясування цих питань перейшло в суди, – роз’яснює начальник охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник. — Хворі на ниркову недостатність можуть не хвилюватись. Однозначно, розрахунки за надані їм медичні послуги ТОВ «Фрезеніус» буде оплачено. Узгоджено й вартість однієї процедури гемодіалізу – 1049 гривень 14 копійок.

вгору