Menu

Шахраї викрали з бухгалтерії черкаського підприємства 650 тисяч гривень

Шахраї викрали з бухгалтерії черкаського підприємства 650 тисяч гривень

Фантазія злочинців – безмежна і щороку список шахрайств в області доповнює новий.

Так, як повідомив начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю Ігор Тининика, останнім часом гроші викрадають із клієнт-банку – так званої електронної бухгалтерії підприємства. З початку року в області був один такий випадок і в такий спосіб з підприємства «пішло» 650 тисяч гривень.

- Коли ми починаємо відслідковувати сліди, хто заходив у комп’ютер, то він може завести в Гонконг, тоді – США, звідти – в Голландію і дійти до Росії. Злочинці купують ІР – адреси, є програми, які видають три довільні айпішники різних країн.

Хакери, за словами Ігоря Тининики, у своїй більшості мають вищу технічну освіту, є й самоучки.

Ще один вид шахрайств – на інтернет-аукціонах – дуже прості за своєю схемою. Так, на аукціони виставляють різноманітні товари – від кросівок до планшетів, беруть предоплату, або плату за товар, але не надсилають його. Злочинцям,  як правило від 17-25 років – в основній масі студенти, безробітні. Були такі випадки, коли таке шахрайство приносило 80-тисячний прибуток.

Аби не потрапити на гачок таких шахраїв, Ігор Тининика радить не перераховувати предоплату за товар: «Великі магазини та аукціони цього не вимагають. Робіть це по факту доставки».

За 2013 рік по всіх заявах і злочинах, розслідуваних відділом боротьби з кіберзлочинністю, збитки складали 674 тисячі гривень збитків, із яких було відшкодовано 576 тисяч гривень. Злочинці, яких затримували, повертали кошти. А суд присуджує як правило три роки умовно.

вгору