Menu

На Черкащині колишні ув’язнені не поспішають братися за розум

На Черкащині колишні ув’язнені не поспішають братися за розум

Вийшовши на волю, неадаптовані до нормального життя колишні ув’язнені черкащани не дуже прагнуть працювати, а шукають легкої наживи і знову беруться за старе.

До райвідділку міліції звернувся 62-річний житель одного з сіл Монастирищенського району й розповів, що з його будинку зникла мисливська рушниця. Декілька днів тому, коли повернувся додому, виявив, що замок вхідних дверей до його будинку зламаний. Власник ретельно оглянув помешкання, всі речі були на місці, тож до міліції він одразу й не звернувся. А за декілька днів виявив, що пропала його мисливська рушниця, а ще 50 кілограмів м'яса, яке він зберігав для продажу.

Експерти оглянули будинок потерпілого, а оперативники провели подворовий обхід. Місцеві жителі й розповіли, що кілька днів тому по селу ходив чоловік, який намагався продати мисливську рушницю. Підозрюваного детально описали й розпочалися його пошуки. В ході перевірки раніше судимих та підоблікових осіб до уваги працівників міліції потрапив житель міста Монастирище. Встановили, де він міг перебувати, й на одній із вулиць Монастирища чоловіка затримали. Той ходив вулицями міста з мисливською рушницею в руках, намагаючись її продати.

У кабінеті слідчого крадій зізнався у вчиненому й розповів, що після відбування покарання переїхав жити до співмешканки в село та влаштувався на роботу – продавав місцевим жителям корм для тварин. Того дня він завітав до потерпілого, щоб запропонувати йому свою продукцію. Не виявивши господаря будинку вдома, зловмисник зламав замок та зайшов до будинку, звідки викрав зброю та м'ясо. Викрадене м'ясо залишив собі, а рушницю намагався продати.

Зловмисник знову може потрапити за грати на строк від трьох до шести років.

А от на Смілянщині зловмисника, який щойно звільнився з в’язниці та вчинив серію крадіжок, затримав дільничний. За декілька днів він скоїв чотири крадіжки. Саме вночі злодій викрадав усе, що як кажуть погано лежало: велосипеди, домашню птицю та інші речі, які можна було продати. Як завжди у допомозі нашій міліції не відмовляють місцеві селяни. Саме вони розповіли, що нещодавно в селі з’явився чоловік, місцевий, який щойно повернувся з місць позбавлення волі. І додали, що за весь час, коли він проживав у селі, крадіжки були систематичними. 55-річного спритника затримали в одному з районів міста. Він і розповів, що після в’язниці не було за що жити, от він і взявся за старе. Спершу викрав курей, наступної ночі - велосипед, який відразу ж продав за 150 гривень. І так щодня нові крадіжки. Чоловіка знову можуть посадити на строк до трьох років.

А в Черкасах співробітники Соснівського райвідділу міліції затримали чоловіка, на рахунку якого дев’ять крадіжок. Загальна сума збитків, яку завдав потерпілим зловмисник, становить близько 12100 гривень. До рук 37-річного крадія потрапляло все, що мало хоч якусь цінність. Вже у райвідділку міліції затриманий розповів, що після звільнення з місць позбавлення волі на роботу влаштовуватися не захотів. І вирішив, що краще красти. Крадій брав усе, що потрапляло на очі – жіночі сумочки, залишені без нагляду мобільні телефони, гаманці. Дійшло до того, що чоловік цупив дитячі велосипеди. А одного разу проник у дитячий садочок і викрав звідти магнітофон. Аби швидше отримати гроші, крадені речі продавав випадковим перехожим за значно нижчою, ніж реальна, ціною. А от гроші, часто за дитячі речі, витрачав на наркотики.

До теми

На Черкащині амністувати можуть із півтисячі осіб

Нагадаємо, найближчі місяці з місць позбавлення волі будуть звільнені близько 23 тисяч засуджених українців. Це в півтора рази більше людей, ніж за попередньої амністії в 2011-му, коли було «звільнено» близько 16 тисяч ув'язнених. За інформацією заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби в Черкаській області Андрія Стрижова, під дію закону «Про амністію у 2014 році» в органах та установах виконання покарань Черкаської області підпадають 249 осіб, що становить близько 8% від загальної кількості засуджених. Серед засуджених, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції 285 осіб, що складає 9% від загальної чисельності. У виправних колоніях Черкащини під звільнення підпадає 132 особи, під скорочення невідбутої частини терміну покарання 117 осіб. З них 66 жінок та 183 чоловіків.

вгору