Menu

Черкаських журналістів і автомайданівців бив луганський “Беркут”, – начальник УМВС в області

  • Автор  vechirka.net
Черкаських журналістів і автомайданівців бив луганський “Беркут”, – начальник УМВС в області

У ході розслідування побиття журналіста телеканалу “Інтер” Станіслава Кухарчука під час штурму будівлі ОДА 27 січня цього року міліція попередньо встановила, що били його, журналістів польського каналу “Белсат”, а також намагалися перешкодити виїхати машині 5-го каналу і розбили камеру ТРК “ВІККА” бійці луганського спецпідрозділу “Беркут”, наразі вже розформованого.

Про це журналістам повідомив начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар, пише сайт "Про все".

А ось 20 лютого при розгоні першого блокпосту на черкаській дамбі фотограф газети “Вечірні Черкаси” Ігор Єфімов постраждав від рук вже черкаської міліції – там знаходилися представники і ППС, і “Грифону” й інших підрозділів.

Щоправда, жодних документів про перебування у Черкасах луганського “Беркуту” у черкаському управлінні УМВС в області чомусь не залишилося. А саме розслідування ускладнюється тим, що у Луганську тільки близько 20% співробітників колишнього “Беркуту” залишилися вірними Україні. І, наразі слідству важко встановити, на чиєму боці ті, хто бив черкаських журналістів і столичних “автомайданівців”.

Щодо дій черкаських міліціонерів, то в УМВС провели внутрішню перевірку, результатом якої стало понад 1000 аркушів записів і передали документи до прокуратури. Тож відповіді слід шукати зараз там.

Однак, невідомою залишається доля двох відеокамер, що пропали під час цих подій – камери “Белсату” і камери оператора сайту “0472″ Олега Огілька, якого ще й побили під час затримання. У жодних протоколах вилучення камер не зафіксовано. Тож за документами міліції відомо тільки про розбиту камеру оператора ТРК “ВІККА” Сергія Єфімова, який намагався захистити від оскаженілого “беркутівця” колегу Стаса Кухарчука.

Щож стосується “грифонівця”, який ще раніше замахувався ногою прямо у камеру фотографа “Вечірніх Черкас” Ігоря Єфімова під час спроб перешкодити показу фільму “Відкритий доступ”, то, як запевнив Владислав Пустовар, міліціонер жодних нагород не отримував. Але і дисциплінарних стягнень він також жодних не зазнав і наразі продовжує працювати.

Нагадуємо, що 23 та 27 січня під час штурмів обласної державної адміністрації представники черкаських, всеукраїнських та польських ЗМІ зазнали тілесних ушкоджень від представників спецпідрозділу “Беркут”.

Під час штурму Черкаської облдержадміністрації 27 січня бійці спецпідрозділу “Беркут” побили кореспондента телеканалу “Інтер” Станіслава Кухарчука і намагалися перешкодити виїхати машині “5 каналу”.

Також розбили камеру оператору ТРК “ВІККА” Сергію Єфімову – він саме намагався допомогти побитому журналісту “Інтера” і ще постраждали двоє журналістів польського телеканалу “Белсат”.

24 червня слідчим управлінням прокуратури Черкаської області повідомлено про підозру колишньому начальнику УМВС України в Черкаській області Володимиру Ліпандіну у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

вгору