Menu

Серед білого дня із прокуратури на очах у міліції "викрали" прокурора Рекомендуємо

Серед білого дня із прокуратури на очах у міліції "викрали" прокурора Фото "Дзвону"

За фактом застосування насильства до прокурора Черкаського району, сина депутата Володимира Олійника Руслана прокуратура зареєструвала кримінальне провадження. За службову недбалість буде відповідати й міліція.

 

4 липня близько 10.00 під стінами Черкаської обласної прокуратури відбувся мітинг із вимогою відставки Руслана Олійника з посади районного прокурора. Заступник обласного прокурора Михайло Кунденко, який вийшов до мітингувальників, підтвердив, що в діяльності Руслана Олійника виявили численні порушення. І що розглядатиметься питання про його звільнення. Однак небайдужі громадяни не захотіли чекати цього й самі вирішили "звільнити" Олійника.

Тож частина мітингувальників перемістилася до Черкаської районної прокуратури. За словами очевидця, який зі зрозумілих причин себе не називає, близько 11.30 до прокуратури прийшли представники "Самооборони", політичних партій та просто небайдужі черкащани. Вони записалися на контрольно-пропускному пункті й пішли на прийом до Руслана Олійника. Цього дня він уперше вийшов на роботу. До цього два місяці був на лікарняному. Черкащани зайшли в кабінет Олійника й пояснили причину свого візиту. Мовляв, він має написати заяву на звільнення, оскільки до нього та його діяльності є чимало запитань, як і до його батька.

Спілкувались із півгодини. Руслан Олійник відмовлявся писати заяву. Коли ж розмова зайшла в глухий кут, прокурору раптом стало погано.

– Дехто з черкащан запропонував відвезти його в лікарню якомога швидше, щоб не чекати півгодини "швидку". Він пішов униз до машини, потім йому стало ще гірше, він уже не міг сам сісти в автомобіль, люди допомагали йому сісти, – розповів очевидець. – У нього був важкий стан, і, наскільки мені відомо, його відвезли в лікарню.

Одразу після цього колеги Олійника почали телефонувати і казати, нібито їхнього начальника викрали. Стверджував це і його батько Володимир Олійник. Мовляв, сина викрали і повезли у невідомому напрямку. А коли побачили, що йому погано, злякалися і повезли у лікарню.

Уже з лікарні Руслан Олійник викликав слідчо-оперативну групу і написав заяву про злочин, стверджуючи, що його побили. За фактом застосування насильства прокуратура зареєструвала кримінальне провадження. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України. Прокуратура встановила, що під час акції протесту щодо звільнення прокурора Черкаського району Руслана Олійника окремі особи застосували до нього насильство.

Слідчий відділ прокуратури Черкаської області також зареєстрував кримінальне провадження за фактом неправомірних дій працівників міліції під час цих подій.

– До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість), – повідомила прес-секретар прокурора Черкаської області Вікторія Скорикова.

За словами начальника УМВС України в Черкаській області Владислава Пустовара, слідчі прокуратури Черкаської області проводять слідчі дії.

– Вони визначатимуть кваліфікацію дій, у тому числі і працівників міліції: чи бачили вони, що відбувається, чи звертались до працівників міліції постраждалі, – зазначив Владислав Пустовар. – Є відео, на якому все видно. Ніхто нікого не буде захищати, якщо міліціонери винні. А якщо немає вини, то її немає…

Застосовуючи коронну фразу "таємниця слідства", у прокуратурі не коментують, як так вийшло, що з приміщення прокуратури викрали працівника цього органу і що працівники прокуратури фактично самі дозволили викрасти свого колегу, чому були бездіяльні і працівники прокуратури, і працівники міліції, які прибули туди…

Як насправді почувається нині Руслан – невідомо. Володимир Олійник через заборону дружини не коментує стан здоров'я сина. Востаннє він говорив, що Руслан перебуває в реанімації. Але якщо це його давнє захворювання загострилось – це одне, а якщо він у лікарні через побиття і, головне, якщо це доведуть – справою займатимуться відповідні органи.

Ця ситуація у багатьох викликає змішані почуття. Дехто каже, мовляв, правильно провчили Руслана Олійника, так йому і треба. Інші стверджують, що діти за батьків не відповідають. Ще хтось каже, що ситуацію перекрутили, аби перевести Олійника зі становища підозрюваного у стан потерпілого. Однак і самосуд – не найкращий спосіб добитися суспільної справедливості.

вгору