Menu

Через помилку в ухвалі суду черкащанин став організатором порностудії

Через помилку в ухвалі суду черкащанин став організатором порностудії

Замість ч. 2 ст. 301 ККУ про поширення порнографічної інформації, за якою велося досудове слідство по справі проти черкасця Віталія Маляренка, там виявилася ч. 2. ст. 302 – вже про організацію порностудії. Поки у міліції розводять руками, не розуміючи, як так сталося, родина черкасців добивається справедливості у прокуратурі.

31 жовтня до мешканців гуртожитку по вул. Орджонікідзе, Ольги та Віталія Маляренків, прийшли працівники Придніпровського РВ УМВС з ухвалою суду на обшук. Її видав суддя Соснівського райсуду, розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 302 ККУ. Насправді ж справу розглядають за ч. 2 ст. 301 ККУ, про що йдеться в тій же ухвалі нижче.
– Я не думала, що це коли-небудь може статися зі мною. У мене всі сусіди в шоці. До нас прийшло двоє працівників міліції, показали ухвалу на обшук кімнати, ніби у нас у кімнаті порностудія. Упали як сніг на голову. У дітей були канікули, вони були вдома, злякалися, – розповідає дружина Ольга Маляренко.
Маляренки мешкають у кімнаті разом із двома дітьми – донькою 14-ти та сином 6 років. Жінка працює медсестрою у пологовому будинку №1, чоловік – інвалід другої групи після інсульту, нині працює у приватній фірмі.
– У кімнаті вони нічого не знайшли. Самі дивувалися, казали: «У вас так багато іграшок, ваша кімната не схожа на порностудію». Потім сказали, що вилучать у нас системний блок від комп'ютера. При цьому будь-який документ про те, що його вилучають, вони нам надавати відмовились. Ми все склали, опечатали, поїхали у райвідділ. Пробули там півдня і вийшли з райвідділу з однією тільки ухвалою на обшук, – скаржиться жінка.
Після цього родина звернулась до адвоката, який допоміг їм скласти позовну заяву у прокуратуру на працівників міліції. А також викликала по 102 міліцію, там прийняли заяву про неправомірне вилучення системного блоку.
– Не знаю, як це можна витримати. На підставі чого вони зробили висновок про те, що у кімнаті площею 12,5 квадрата, де мешкаємо ми з чоловіком і двоє наших дітей, ми тримаємо порностудію, не знаю, – каже жінка. – Ми звертались до адвоката, то він каже, що це взагалі «безпредєл». Вони що, виявили цю порностудію? Вони прийшли з обшуком і нічого не знайшли.
Як ідеться в ухвалі суду, 22 червня до Придніпровського РВ надійшов рапорт оперуповноваженого ВБК УМВС у Черкаській області про те, що під час моніторингу соцмережі «Вконтакте» він виявив на одній зі сторінок користувача під ім'-ям «Виталий Маляренко» 9 відео-файлів порнографічного характеру. Цього ж дня відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2. ст. 301 ККУ. Під час проведення слідчих дій у міліції встановили, що до злочинної діяльності причетний черкасець Віталій Маляренко.
– Сторінки «Вконтакті» у чоловіка ніколи не було, – стверджує його дружина. – Є тільки сторінка в «Однокласниках». Справді, там є його фотографія і дані. Але їх могли взяти з його сторінки в «Однокласниках». Ще цікавий факт – у «Однокласниках» у нього 60 друзів, а в «Вконтакте» – 700. І з них немає жодної людини, яку ми знаємо.
Як зазначили у слідчому управлінні міліції, відомості про кримінальне правопорушення справді внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 301 КК України. І як в ухвалі суду з'явилася зовсім інша стаття, пояснити не можуть, оскільки ухвалу про дозвіл на обшук житла виніс Соснівський райсуд. Після того ж, як до Придніпровського райвідділку надійшло звернення Віталія Маляренка про надання йому копії протоколу обшуку житла, її надіслали поштою.
Нині справою Маляренків займається і прокуратура Черкас. Туди надійшла заява щодо дотримання законодавства України працівниками УМВС України в Черкаській області під час проведення досудового розслідування у кримінальному прова-дженні, процесуальне керівництво в якому здійснюється прокуратурою міста Черкаси. Як повідомив заступник прокурора міста Черкаси Сергій Шелудяков, у ході розгляду заяви прокуратурою міста вивчено матеріали вказаного прова-дження на предмет наявності підстав для його порушення та законності проведення слідчих дій.
Окрім того, направлено лист до УМВС України в Черкаській області з вимогою організації та проведення службової перевірки стосовно посадових осіб, які за дорученням слідчого виконували окремі кримінально-процесуальні дії. На даний час службова перевірка триває. У суді ж кажуть, що сталася прикра помилка. І ї вже виправили.

вгору