Menu

Активісту, який брав участь у «сміттєвій люстрації» в облраді, призначили особисте зобов’язання

Активісту, який брав участь у «сміттєвій люстрації» в облраді, призначили особисте зобов’язання

Слідчим управлінням УМВС у Черкаській області 15 жовтня у Придніпровському райсуді слухалася справа відносно громадського активіста, члена люстраційного комітету, кандидата в народні депутати від радикальної партії Ляшка, який балотується по 198 виборчому округу,  38-річного Руслана Волинця. Чоловіка звинувачують у злісному хуліганстві, а саме діях,  здійснених ним 25 вересня в залі засідань Черкаської обласної ради.

Тоді група активістів провела під час сесії обласної ради «сміттєву люстрацію» одіозним-неугодним депутатам від Партії регіонів та КПУ.

Руслану Волинцю пред’явлено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 ККУ - Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку групою осіб із мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Руслан мав чималу групу підтримки – до судової зали прийшли його колеги з Народної ради Черкаського району, депутати райради – члени Народної ради, члени Самооборони Черкас, Правого сектору, Автомайдану та представники Ультрас.

«Судилищем у суді Черкас над кандидатом у Народні депутати Русланом Волинцем – політичним замовленням конкурентів» назвав суд 15 жовтня голова Народної ради Черкаського району, голова громадського люстраційного комітету  Микола Бабич:

- Суд по обранню запобіжного заходу утримання підсудного під домашнім арештом був призначений дивовижно швидко. За декілька днів було проведено слідство, зроблено висновки та відправлено справу до суду. Натомість,  як ми знаємо в Україні суду чекають десятки тисяч підозрюючих роками.

–Те, що та справа зшита білими нитками, це ясно. За добу зроблена, за добу була в суді. Ми знаємо, що це просто політичне замовлення. Вони просто хочуть зняти мене з виборів, – сказав Руслан Волинець.

Запитавши думку учасників процесу щодо формату засідання, оскільки матеріали розглядаються у судовому слідстві, було вирішено, що справа розглядатиметься у закритому засіданні. Усіх, крім учасників процесу і самого Волинця закликали полишити зал судових засідань.

«Свавілля, ви думаєте як ви – судді, вам усе дозволено?  Поясність, на якій підставі засідання закрите? - ще кілька хвилин активісти не полишали залу.

- Тут соблюдається порядок, будете шуміть на вулиці, тут ніхто шуміть не буде, - звернувся до них суддя.

Під вигуки «Ганьба!», «37-й рік», «Знущаєтеся над людьми» громадські активісти полишили залу. 

Слідчий  слідчого управління при УМВС у Черкаській області подав клопотання про запобіжний засіб утримання підозрюваного  під домашнім арештом.

- Прокурор підтримав клопотання слідчого, мабуть згадавши про активну участь у народній люстрації відносно свого колеги, екс-прокурора Черкаського району Руслана Олійника самого Руслана Волинця. Після вдалої акції по відстороненню від займаної посади прокурор Черкаського району – син одіозного депутата Володимира Олійника  Руслан, був звільнений генеральною прокуратурою з посади прокурора. Та мабуть боячись великого розголосу та  резонансу, все-таки суддя погодився прийняти рішення по обранню запобіжного заходу утримання підсудного у вигляді особистого зобов’язання, з умовою гарантій дотримання всіх правил запобіжного заходу, гарантованих двома депутатами Черкаської райради, присутніми  в групі підтримки від Народної ради.  Громадськістю вся проведена  акція була розцінена не як тимчасова перемога, а як здатність громади захистити своїх активістів, –зазначив Микола Бабич. – Юридично влада в Україні змінилася, та фактично у владі залишилися представники старої злочинної влади. Вся черкаська Феміда, на сьогоднішній день складається з друзів, родичів, кумів та соратників Олійників та їм подібних. У судовій владі процвітає кумівство, родинна клановість, корупція та відкрита злочинність. Суди в Україні  так і залишилися замовними та наперед оплаченими. Без повної люстрації влади, і зокрема судової, очікувати позитивних зрушень в Україні не варто.

 

вгору