Menu

Черкащан просять не боятися й повідомляти про факти катувань із боку працівників міліції Рекомендуємо

Черкащан просять не боятися й повідомляти про факти катувань із боку працівників міліції

Із таким зверненням, підтримуючи свого племінника, якого більше трьох годин катували у приміщенні Придніпровського райвідділу міліції, до черкащан звернувся голова адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міськради Сергій Гончар. І назвав свій телефон, на який можна дзвонити й повідомляти про такі факти: (093)502-09-19.

Електрошокер, наручники, натягнута на очі шапка, а потім пакет на голову, уставлена у зведені за спиною руки ніжка від крісла – про такі методи впливу розповів у громадській приймальні УМВС області черкащанин Андрій Лисенко. Сліди від кайданків та електрошокера на тілі молодого хлопця, садна й синці, головний і серцевий біль – такі наслідки спілкування з ним правоохоронців. Історія хлопця почалася з того, що він придбав в однокласника велосипед. За певний час виставив його на продаж на сайті OLX. Знайшовся покупець, домовилися про зустріч на залізничному вокзалв. Туди він і його дівчина приїхали на велосипедах. Там до нього підійшло двоє чоловіків, а опісля мілціонери, які заломивши йому руки, посадили в машину, натягнули на очі шапку й відвезли до райвідділку. Як з’ясувалося, власник велосипеда упізнав річ на сайті й повідомив до міліції. А ті й розробили затримання.

У райвідділі в Андрія вимагали зізнатися в тому, чого він не робив, а саме – підписати 186 статтю (грабіж). Коли той не погодився, почали катувати. Молодий хлопець таки підписав документ, не усвідомлюючи, що підписує. Це, за словами Сергія Гончара, «робилось упереджено, аби торгуватись або брати хабар, тому троє працівників міліції, причетних до справи Андрія, мають сісти».

А наступного дня вже лежала заява в міліції  від Андрія Лисенка про його побиття.

- Наша організація сконцентрована на антикорупційних речах, і я думав, що такого вже немає давно, – говорить Сергій Гончар. – Для мене це шок. Андрій спочатку боявся говорити, а вранці в суботу його мама набрала  мене й повідомила про те, що сталося.

Начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар зазначив, що і «його реакція, і керівництва управління щодо правоохоронців, які застосовують такі методи впливу, буде жорсткою».

За три місяці цього року по області було зареєстровано 18 звернень щодо таких незаконних методів впливу з боку правоохоронців.

- Ми нікого не будемо вигороджувати. І всі будуть відповідати по закону – додав Владислав Пустовар.

А він за такий злочин передбачає покарання від 7 до 10 років.

Сергій Гончар здивований тим, як Андрій із шапкою, натягнутою на очі, в наручниках міг пройти повз прохідну райвідділку?

- Інші міліціонери цього не бачили? Він приїхав зі своєю дівчиною на велосипедах. Велосипед відібрали і в дівчини й до цих пір не повернули. Мобільний телефон також не повернули Андрію. Цікаво, чи фіксувалися в журналі час прибуття-вибуття Андрія? Коли я запитав, що він підписував, він відповів, що не пам’ятає, адже був у шоковому стані і запам’ятав лише статтю, аби на щось орієнтуватися. А чому інші стаття, ніж та, за якою передбачено покарання? Явно готувались або заробити на ньому грошей, або інше, бо людина для судового процесу за грабіж не в’яжеться. Коли зняли шапку, він побачив, що це 303 кабінет райвідділу. Думаю, якщо Андрій боявся скільки часу говорити про це, то люди теж замовчують таку інформацію і за ці справи, які ідуть як докази в суді, люди сідають у тюрму. Якщо були катування, говоріть про це, – звернувся до черкащан Сергій Гончар.

Як повідомив Владислав Пустовар, за даним фактомрозпочато службове розслідування, а двох оперативників відсторонено від займаних посад, матеріали справи передані до обласної прокуратури.

вгору