Menu

Скажена куниця вкусила чоловіка за ногу

Скажена куниця вкусила чоловіка за ногу

Визначено небезпечні й загрозливі зони – карантин там триватиме 20 діб.

22 грудня житель Черкас вигулював собаку на пустирі по вул. Сурікова. Пес вигнав із нори куницю і хотів її загризти. Власник собаки вирішив пересвідчитися, чи вмерла куниця. А та в агонії його й укусила. Черкащанин присипав куницю снігом і цього ж дня звернувся по медичну допомогу в Третю міську лікарню. Йому був призначений курс лікування. Наступного дня, 23 грудня, о 8.00 черкащанин помістив куницю в три поліетиленові пакети та відправив в Черкаську регіональну державну лабораторію ветмедицини, яка встановила в куниці сказ. Це вже другий випадок небезпечної хвороби в місті. По вул. Лісовій кішка покусала дитину, після чого лабораторія дала заключення про сказ.

Головний державний інспектор ветеринарної медицини в м. Черкаси Василь Крук повідомив, що з огляду на цей випадок відбулось засідання постійної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Черкаській міській раді під головуванням заступника міського голови Павла Карася. Так, на цій комісії було розглянуто питання про оголошення неблагополучною щодо сказу зону обмеження вул. Сурікова між ПАТ «Азот» та ТОВ АПК «Маїс», залізничною колією вул. Пригородна (с. Хутори) та загрозливою зоною по сказу територію вул. Першотравнева, проспект Хіміків, прилеглі землі с. Хутори, територію ПАТ «Азот» та ТОВ АПК «Маїс». Згідно з Інструкцією по боротьбі зі сказом, у цих зонах на 72 доби накладений карантин.

Як тільки було отримано повідомлення лабораторії про випадок сказу, був розроблений комплексний план по локалізації вогнища сказу.

- Буде підготовлене відповідне розпорядження, щоб усі коти, собаки, які є в комунальних підприємствах, інших закладах, були зареєстровані, паспортизовані й обов’язково щеплені, – зазначив Василь Крук. – Ми повинні тримати ситуацію на контролі. На сьогодні близько 5 тисяч тварин – і з товариства «Друг», клубів собаківництва, зоопарку та інших організацій щеплено по місту.

Турбує те, що навколо міста розташовані лісові угіддя, а там є лисиця – цей природній «резервуар» сказу. Лисиця сьогодні заходить вільно в Дахнівку. Був випадок у Черкасах, коли збили лисицю в районі центрального пляжу. На щастя, сказ тоді не підтвердили. Ця дика тварина вже підходить до міста, от у чому біда. А вона має контакт із собаками, котами…

Василь Крук закликав власників котів і собак не ризикувати й не наражати на смертельну небезпеку себе й своїх чотирилапих улюбленців і вчасно вакцинувати тварин від сказу. Вакцина є в достатній кількості, є навіть резервна.

Куди дзвонить, аби щепити тварин: 45-45-22 – управління ветеринарної медицини в м. Черкасах; 63-49-92 – Черкаська міська державна лікарня ветеринарної медицини (м. Черкаси, вул. Леніна, 133).

 

вгору