Menu

За порушення військового обов’язку до відповідальності притягнуто 89 черкащан

За порушення військового обов’язку до відповідальності притягнуто 89 черкащан

Відповідальність за невиконання й порушення військового обов’язку, як військовозобов’язаними, так і керівниками підприємств стала жорсткішою.

Так, відповідно до змін, унесених Верховною Радою України, розміри адмінштрафів виросли і становлять нині від 10-100 та від 100-300 неоподаткованих мінімумів (до цього від 1-3, від 5-7 неоподаткованих мінімумів), а це 170-510 та 1700-5100 грн. відповідно. При повторному вчиненні правопорушень передбачена кримінальна відповідальність – позбавлення волі від 2-5 років. Так, на території області, за словами обласного військового комісара Євгена Курбета, до адміністративної відповідальності притягнуто 89 осіб. Із початку оголошення першої хвилі мобілізації, за інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області, з правоохоронними органами Черкаської області зареєстровано 24 кримінальних провадження за фактами ухилення громадян від призову за мобілізацією, по шістьом із яких обвинувальні акти вже скеровані до суду для розгляду по суті.

Наразі стосовно трьох військовозобов’язаних осіб ухвалено обвинувальні вироки за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України (ухилення від призову за мобілізацією), а одного обвинуваченого звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки, оскільки останній виявив бажання мобілізуватись до лав Збройних сил України.

Щодо інших справах триває судовий розгляд.

вгору