Menu

Чотирьох співробітників Інституту пожежної безпеки та працівника Держгеокадастру вловили на хабарах Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.ua
Чотирьох співробітників Інституту пожежної безпеки та працівника Держгеокадастру вловили на хабарах

Услід за гучним повідомленням про затримання на хабарі т.в.о. начальника обласної поліції Владислава Пустовара посипалися затримання інших хабарників у Черкасах.

Розцінки на оцінки

Здача сесій, плата за дипломні й кусові роботи – цим нині не здивуєш нікого. Беруть усі і майже в усіх вузах. Мало хто говорить про це вголос, бо студент хоче здати сесію, а викладач відповідно покращити своє матеріальне становище. Про побори в Інституті пожежної безпеки говорять багато й давно. І от інформація від  прокуратури: чотирьох посадовців Інституту пожежної безпеки вловили на хабарництві.

У ході проведення спецоперації, «на гарячому», саме під час передачі курсантом  25 тис. грн. та 1100 доларів США затримано службову особу сектору сприяння працевлаштуванню випускників та кадрового забезпечення Інституту пожежної безпеки.  У папці акуратно були складені доларові купюри номіналом 100 та гривні номіналом 100 та 200.
Його дії кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Йому оголошено про підозру та обрано міру запобіжного заходу – домашній арешт.
Він дав хороший старт, тож незабаром обшуки було проведено в помешканнях трьох інших посадовців Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Вони систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від курсантів і слухачів вказаного закладу за здачу екзаменаційних сесій. Під час обшуку в одного з посадовців Черкаського інституту пожежної безпеки вилучено 3,5 млн. грн. Це вам не 2 тисячі доларів і еквівалентні 400 літрам бензину 8000 грн., які Пустовар нібито давав  за переатестацію своїх підлеглих.

І прокуратура області, і Служба безпеки України спрацювали й покращили статистичні дані по викриттю хабарників.

- Під час обшуку в автомобілі та квартирі начальника одного з відділів Інституту пожежної безпеки було виявлено та вилучено 100000 доларів та один мільйон гривень. У гривневому еквіваленті це близько 3,5 млн. грн. На запитання, звідки в нього ці кошти, можливо це його власність чи це гроші від продажу, чоловік, перебуваючи в шоковому стані, пояснити не зміг, –  повідомила  прес-секретар УСБУ в Черкаській області Катерина Дрога. Стосовно трьох інших фігурантів протягом цього тижня вирішать питання і по оголошенню підозри та обрання міри запобіжного заходу. В Інституті пожежної безпеки –  неспокійна обстановка, адже встановлюють причетність інших посадовців вишу до вчинення злочинів.

За землю – гроші

Майже одночасно співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією та військовою прокуратурою викрили на хабарництві одного з керівників Держгеокадастру у Черкаській області.

Правоохоронці задокументували факт вимагання чиновником понад 190000 доларів США  у приватного підприємця. Саме таку суму запросив за  позитивне рішення щодо надання в довгострокову оренду 485 гектарів землі для сільгоспробіт.

Співробітники спецслужби затримали залученого керівником Держгеокадастру посередника в центрі Черкас у власному автомобілі під час отримання частини хабара у розмірі 70000 доларів США. Правоохоронці провели обшук у службовому кабінеті чиновника, вилучили підтверджуючі документи на отримані кошти та по документи на довгострокову оренду. Тобто факт хабарництва було підтверджено.

- Посередник, який був затриманий із черговою часткою отриманого хабара у 70000 доларів США йому оголошено про підозру та обрано запобіжний захід – особисте зобов’язання, - повідомила Катерина Дрога.  – Щодо посадовця, який вимагав хабар, протягом тижня по ньому будуть вирішені процесуальні дії.  Оперативно-слідчі дії тривають і можливо, випливуть ще факти  стосовно інших посадових осіб Інституту. Тобто можуть з’явитися нові фігуранти справі.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Хабарники на Черкащині – не рідкість. Однак такі великі суми дивують. Хочеться вірити, що це не чергова показуха для галочки, а винні справді будуть покарані. Щоб іншим не хотілося.

вгору