Menu

В Умані судять убивцю студентки

  • Автор  vechirka.ua
В Умані судять убивцю студентки

Три місяці тому Умань сколихнула жахлива трагедія. В ніч на 4 січня була жорстоко вбита студентка Анна Павленко. Їй було нанесено близько 20 ножових поранень та перерізане горло.  Вбивцею виявився 20-річний майстер тату, майбутній вчитель, Віталій Прокудін, якого нині судять в Уманському міськрайонному суді. Йому загрожує покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Проте батьки Анни, бояться, що вбивцю все ж можуть випустити на волю.

На перше судове засідання прийшло більше 50 осіб, аби підтримати горе вбитих батьків Анни Павленко. До його початку під стінами суду вони у руках тримали її фото та плакати із написами «Судді і прокурори – не осоромте свою гідність несправедливим рішенням!», «Вбивці довічне позбавлення волі!», «За страшний злочин – справедливу кару!».   А автомобіль із обвинуваченим у вбивстві Віталієм Прокудіним зустрічали із вигуками «Вбивця!».

- Я знав Аню із дитинства, вона росла на моїх очах, - ділиться з нами Володимир Іванов. – Не дай Бог таке пережити. що зараз переживаємо ми та її батьки. Таке жорстоке вбивство для нормальних людей не зрозуміло. Я особисто допомагав класти у труну і допомагав перевозити тіло загиблої. Перед похованням розв’язував руки та ноги. Ми вимагаємо від суду, щоб  вони дали довічне позбавлення волі для цього нелюда. І то, як на мене, це для нього занадто м’яке покарання. З ним потрібно зробити те ж саме, що він зробив із Анею…

Мати вбитої дівчини Оксана Павленко ледве тримається на ногах, у неї трусяться руки, а з уст лунають лише одне питання: «За що так жорстоко зарізали мою дитину». Лікарі намагаються заспокоїти жінку.  А в цей час повз них проходить мати майстра тату.  Вона на декілька секунд зупиняється та прикриваючи обличчя рукою, промовила лише одні слова: «Я вже де тільки не була, мені всі кажуть що це не він».  Це була перша і єдина розмова батьків. Більше вони навіть не дивилися один на одного…

Судове засідання тривало чотири години. За цей час встигли заслухати лише свідків потерпілих батьків: рідного брата Анни та її найкращу подругу.  

Сам же Віталій Прокудін відразу після того як його затримали правоохоронці повністю визнав свою вину та зізнався у скоєному вбивстві, й навіть досконало відтворив всі події тієї ночі. Проте через декілька місяців він змінив свої покази. Нині він зізнається лише у крадіжці.

- У ніч вбивства мені приснився поганий сон, що до нашого подвір’я заносять труну, а вже на вечір я знайшла свою дитину зарізану, - розповідає мати Оксана Павленко. – Під час суду  я не бачила, щоб Віталій жалкував про скоєне. Цього не видно. Ні від нього, ні від його матері, яка, до речі, працює вчителькою, не було ні слів вибачень, ні співчуття. Боїмося, що його можуть випустити на волю, визнати психічно хворим. І вимагаємо від суду для нього максимальної міри покарання – довічного ув’язнення.

- Цинічності злочину додає ще й той факт, що Віталій після вбивства писав мені у соціальній мережі, питав чи це правда, що Аню вбили. Запитував, коли будуть похорони і говорив, що співчуває втраті, - додає подруга вбитої Тетяна.

Під час слідства було з’ясовано, що майстер тату відразу після скоєного поїхав до своєї подруги. Їй він розповів, що пограбував та вбив Анну. Після цього вони вже разом їздили до ломбардів Києва та Одеси здаючи вкрадені речі. Сума награбованого складала близько 78 тис. грн..  

Окрім того, що батьки вимагають довічного позбавлення волі для вбивці їхньої доньки, вони подали  ще і цивільний позов.

- Нами також було  заявлено цивільний позов про відшкодування матеріальної шкоди на суму 199 тисяч з копійками. І в зв’язку з тим, що злочинними діями Прокудіна була убита донька родини Павленків Анна, був заявлений моральний позов на 1 мільйон гривень, - говорить захисник сторони потерпілих адвокат Анатолій Пархета.

Мати Віталія Прокудіна та його адвокати коментувати ситуацію відмовляються. Наступне судове засідання призначили на травень.

вгору