Menu

У Черкаській області шахраї під виглядом соцпрацівників дурять пенсіонерів

  • Автор  Тетяна Роговська
У Черкаській області шахраї під виглядом соцпрацівників дурять пенсіонерів

Шахраї продовжують дурити черкащан. Попри застереження й попередження бути пильними й обережними,  не довіряти сумнівним «добродіям» та незрозумілим пропозиціям, у тенета аферистів продовжують потрапляти черкащани.  У поліції вкотре закликають і попереджають черкащан не вірити тим, хто представляючись соцпрацівниками, пропонує обміняти гроші.

Телефонні шахраї, псевдо-податківці, псевдо-поліцейські, псевдо-електрики, псевдо-фармацевти  – фантазія ласих розбагатіти за чужий рахунок безмежна. Не бракує й тих, хто потрапляє на гачок таких шахраїв. Останнім часом в області активізувались псевдо-працівники соціального захисту. Останні  готові й по домівках жителів області ходити, й на вулицях «обробляти» наївних пенсіонерів, аби тільки збагатитися на халяву. Так, поліція області й патрульна поліція м. Черкаси нині розшукує двох шахрайок, які представляючись працівниками соцслужб, збагатилися на пенсіонерах. Як повідомили у прес-службі ГУ НП області, з початку року в місті Черкаси зафіксовано більше 20 випадків шахрайств, пов’язаних із обміном гривні. Із кінця березня в Черкасах було зареєстровано три таких випадки. Востаннє в дідуся в мікрорайоні Митниця винесли 18000 гривень.

Найчастіше, за словами речниці Патрульної поліції Черкас Зої Вовк, шахрайок помічали біля приватних будинків. Як з’ясували правоохоронці, шахрайки діяли за такою схемою – перестрівали на вулиці потерпілих, представилися соціальними працівниками й пропонували матеріальну допомогу. Коли бачили, що жертва «клюнула», розповідали вигадану легенду, що керівництво держави прийняло рішення про обмін українських гривень на гривні нового зразка та пропонували пенсіонерам показати, які саме купюри потребують обміну. Потерпілі, не перевіряючи документів візитерів, впускали їх до себе додому, діставали збереження та надавали їх шахрайкам для перепису серії і номеру кожної купюри. Після цього, не викликаючи жодної підозри, жінки повертали гроші пенсіонерам. Але уважне око контролювало, куди саме пенсіонер їх клав.  Опісля одна з жінок починала якусь відволікаючу розмову, а інша тим часом непомітно викрадала кошти, після чого зловмисниці ввічливо прощалися і йшли.

- Соціальні працівники відповідно до своїх повноважень не займаються обміном грошей або валюти. Це не наші повноваження, - пояснив заступник директора департаменту соціального захисту населення Олег Шимчук.

Слідчим відділом Черкаського відділу поліції відкрито ряд кримінальних провадження за частинами 2 та 3 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Якщо жіночок зловлять, їм  загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

- Жінки ромської національності щоразу перевдягаються, коли йдуть на «полювання». Скоріш за все, вони використовують перуки, змінюючи колір волосся, вдягають окуляри, маскуючись і ускладнюючи їх пошуки, – пояснила Зоя Вовк. 

За такою ж схемою обдурили й 81-річного дідуся. Аби перевірити на справжність, він дістав зі сховку 18 тисяч гривень. Раптом одна з запрошених попросилася до вбиральні й поки господар показував ванну кімнату, інша — прихопивши гроші, втекла.

 – Щоб надавати якусь допомогу людини, територіальний центр укладають договір із людиною. Для того, щоб взяти на обслуговування Центру людину, із цією людиною укладається договір. Людина яка потребує допомоги, звертається до Центру з заявою, опісля комісійно вивчають потреби людини, складають акт потреби і відповідно до них Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) укладає договір на обслуговування цієї людини. Крім соціальних працівників. Один договір залишається в Територіальному центрі, а другий екземпляр-копія знаходиться на руках людини, яку обслуговують. У договорі стоїть підпис замовника, що він  дає згоду на обслуговування. Якщо такого договору немає,  хто впустить до домівки чужу людину? – закликає бути обережними Олег Шимчук. - Соціальний працівник, якщо в нього на обслуговуванні 8-10 осіб,  не буде робити зайву роботу, бо не встигне зробити основну. Те, що не прописано договором, людина робить не буде. Все інше  - це шахрайство.

Соціальний працівник, наголошує Олег Шимчук, не може ходити по домівках і пропонувати свої послуги. Це однозначно шахрай. Тож перед тим, як вступати у діалог з громадянами, які представляються працівниками соцслужб, потрібно вимагати показати документ, що засвідчує їхню особу. Пам’ятайте, жодні грошові реформи на даний час в Україні не проводяться, жодних заходів по вилученню або обміну грошових купюр не здійснюється.

 

вгору