Menu

Виконавці можуть примусово входити до будинку боржника

Виконавці можуть примусово входити до будинку боржника

Майно злісного боржника виконавці можуть стягнути, навіть якщо власника немає вдома.

Порядок звернення стягнення на майно чітко виписаний у Законі України «Про виконавче провадження». Згідно з ним, державний виконавець протягом трьох робочих днів із дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Про це розповів державний виконавець Соснівського відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції Олександр Стрижак.
За його словами, у постанові виконавець має вказати про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів із моменту винесення постанови та зазначити, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення зі стягненням із боржника виконавчого збору і витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій.
За заявою стягувача, державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Якщо боржник ухиляється від виконання рішення суду, чинить опір державному виконавцю, то державним виконавцем на підставі ухвали суду здійснюється примусове входження до житла боржника.
Державний виконавець у присутності двох понятих, дільничного інспектора, представників стягувача відчиняють житло боржника і входять до нього. При цьому присутність самого боржника не є обов’язковою. Виконавець складає акт опису майна та в присутності всіх вищевказаних осіб передає його відповідній організації на зберігання.
У подальшому рухоме майно боржника реалізовується на комісійних умовах, а нерухоме майно – на прилюдних торгах (аукціонах). Вилучені кошти розподіляються згідно з чинним законодавством.

вгору