Menu

Обласній владі відомі імена організаторів штурму, - заступник голови ОДА

Обласній владі відомі імена організаторів штурму, - заступник голови ОДА

Обласна влада шокована діями мітингувальників, які увечері 23 січня штурмували будівлю обласної державної адміністрації, та підраховує завдані збитки.

Під час вечірнього штурму ОДА усі кабінети були зачинені, а співробітників адмінбудівлі не було. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич.

– Учора під час опозиційного мітингу на Соборній площі лунали заклики, щоб люди підійшли до будівлі обласної адміністрації. Після цього група із близько 300 агресивно налаштованих молодиків виявила ініціативу увійти у приміщення та захопити його, – каже Івашкевич. – Із моральної точки зору, це був зовсім не той мирний протест, про який говорять лідери опозиційних сил. Про те, що мирних намірів не було, свідчить підготовка до цього заходу, коли багато учасників прийшло на мирні зібрання з мішками каміння, з металевими прутами, палицями, на кінці яких були металеві заточки.

За його словами, агресивні мітингувальники вдалися до таких дій, як виламування дверей, розбивання вікон і проникнення у приміщення обласної ради і ОДА. Після того, як їм вдалося проникнути до приміщення, вони почали здійснювати акти вандалізму: трощили двері і вікна, виносити та спалювали меблі і документи. Це варварство, якому виправдання особисто у мене немає.

Від нападників найбільше постраждали управління культури та управління у справах сімʼї, молоді та спорту. Також зазнали збитків державний реєстр виборців, департамент економічного розвитку і торгівлі. Водночас сліди варварства були помічені на всіх поверхах, – каже чиновник.

– За попередніми оцінками, було завдано матеріальних збитків на декілька мільйонів гривень. Ми попросили зафіксувати всі збитки, для цього залучили групу експертів. Після цього ми будемо наводити порядок і робити ремонти, – зазначив перший заступник голови ОДА.

Водночас він запевнив, що обласній владі відомі імена організаторів штурму, які закликали до захоплення ОДА у соціальних мережах.

– Ми готові до діалогу. Ми хочемо сісти за стіл переговорів. Але якщо до нас приходять із зброєю, то вести діалог ми просто не бачимо можливості. Тому ми і не можемо вийти до тієї маси людей, яка так себе поводить, – додав Івашкевич.

вгору