Menu

Що робити, якщо вас затримала міліція Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
Що робити, якщо вас затримала міліція

Міліція масово затримує учасників протестів, причому в автозаках все частіше опиняються люди, що не порушували закон: наприклад, журналісти чи просто зіваки, які спостерігали за подіями. «Вести» вирішили дати поради - як вести себе з міліцією в разі затримання і від кого чекати допомоги.

- Якщо до вас підійшов співробітник міліції, простежте за тим, щоб він представився. «Він, як правило, віддає честь, а потім представляється. На підставі статті 5 Закону «Про міліцію» ви маєте право попросити співробітника міліції пред'явити документи. Перепишіть собі вихідні дані: ім'я, прізвище, звання, в якому підрозділі служить. Після цього запитайте причину зупинки і який ваш статус. Якщо співробітник міліції каже, що ви затримані як підозрюваний в участі у масових акціях, то просіть скласти протокол про затримання. У ньому має бути зазначено точний час, місце вашого затримання, - радить правозахисник Едуард Багіров.

- Далі просіть надати вам право на дзвінок. «Ви можете зробити лише один дзвінок адвокату або родичу. Розмова може тривати не менше 5 хвилин, але не довше 10. Встигніть за цей час розповісти своєму співрозмовникові причину затримання, назвати всі вихідні дані міліціонера, де ви знаходитесь і як з вами поводяться. У таких випадках важливо знати телефон юриста або когось з родичів на пам'ять, тому що у вас можуть вилучити мобільний телефон і всі записні книжки, - говорить Багіров.

До слова, якщо у вас немає адвоката, то можна звернутися на гарячу лінію 093-702-72-11. З відповідною ініціативою виступили депутати, які представляють Черкащину у Верховній Раді, Віктор Тимошенко, Микола Томенко, Ірина Геращенко та Леонід Даценко. 

- У райвідділі чекайте свого адвоката, але перш за все подбайте про те, щоб дізнатися свої права . Там є журнал для затриманих, де вони ставлять свій підпис. Поряд з підписом ви можете зробити відмітку: «грубо поводилися», «били» і так далі, якщо це дійсно було. Тут же вам видадуть пам'ятку затриманого, де записані витяги із законів, які допоможуть вам дізнатися свої права, - говорить Багіров.

вгору