Menu

Воєнізовані угрупування чи народні дружини?

Воєнізовані угрупування чи народні дружини?

У прокуратурі Черкаської області запевняють: у Черкасах утворено воєнізоване угрупування, через що й зареєстровано кримінальне провадження. Хто саме і яке угрупування організував у прокуратурі, наразі не зізнаються, але попереджають – за це світить від п'яти до десяти років позбавлення волі.

– Установлено, що у місті Черкаси невстановлені особи, незаконно створивши воєнізоване формування, здійснюють його керівництво та фінансування, – йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті прокуратури Черкаської області. – За вказаним фактом СУ УМВС України в Черкаській області 11 лютого поточного року внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У пошуках здогадок "Вечірка" вирішила звернутися до опозиції.
– "Свобода" є організатором загонів самооборони, вони утворені на базі партії і не мають жодної причетності до загонів Майдану, – роз'яснює голова обласного осередку ВО "Свобода" Юрій Ботнар. – Наші загони – це, швидше, загони охорони громадського порядку, які захищають громадян від злочинних дій влади, міліції та "тітушок", оскільки сьогодні міліція не виконує своїх обов'язків та функцій, а й сама представляє небезпеку для населення.
Юрій Ботнар розповідає, що за кримінальним провадженням із приводу організації воєнізованих угрупувань представники прокуратури до нього ще не зверталися. Однак політик не виключає, що це може бути запасним варіантом для влади, аби заарештувати його після звільнення з-під домашнього арешту.
Сьогодні загони самооборони "Свободи" створені практично в кожному райцентрі області та самих Черкасах і налічують понад 300 учасників.

вгору