Menu

Пожежу на ТЕЦ гасили півсотні рятувальників [ВІДЕО]

Через масштабну аварію на трансформаторній підстанції Черкаси могли залишитися без світла і тепла Через масштабну аварію на трансформаторній підстанції Черкаси могли залишитися без світла і тепла

Надзвичайна подія сталася на Черкаській теплоелектроцентралі у ніч із 23 на 24 жовтня: загорівся один із трансформаторів, в якому містилося близько 27 тонн мастила.

– Була реальна загроза відключення міста Черкаси від теплопостачання. Але завдяки оперативному реагуванню працівників ТЕЦ та рятувальників за дві години пожежу було локалізовано та ліквідовано, – розповів заступник міського голови Черкас Павло Карась.

Для ліквідації пожежі загалом було залучено 52 рятувальника та 11 одиниць пожежної та спеціальної техніки. Рятувальникам вдалося запобігти поширенню вогню на головний машинний зал ТЕЦ, а також на поруч розташовані трансформатори. Проте пожежа встигла охопити 100 кв. метрів площі. На щастя, внаслідок аварії ніхто не постраждав.

За словами Павла Карася, причиною аварії, швидше за все, стало застаріле обладнання, яке не замінювалося ще з 60-х років минулого століття.

– Збитки та причину загоряння зможемо встановити після проведення ремонту трансформаторної підстанції. Зараз підприємство задіяло резервний трансформатор, тож життєзабезпечення об’єктів Черкас не порушено. Теплопостачання місту не припинялося, – повідомив радник голови правління Черкаської ТЕЦ Володимир Александров.

Фахівці стверджують, що місто легко відбулося, адже такі пожежі можуть гаситися від 3 до 5 днів і мати більш трагічні наслідки. Тому міська влада вирішила відзначити героїзм рятувальників, які гасили пожежу. Невдовзі владці звернуться до Президента з проханням нагородити ліквідаторів аварії на ТЕЦ державними нагородами.

Дивіться відео на тему

Пожежа на Черкаській ТЕЦ
вгору