Мера Корсуня прогнали від мікрофону на похороні атовця

Мер Корсуня Олександр Гайдай назвав війну на Сході країни «братовбивчою» та закликав до примирення. Ці слова прозвучали в його промові на похороні загиблого 19 липня атовця Олександра Бардалима. Поховання відбулося 21 липня.

«Володимир Мономах говорив такі слова: «Вчини добро,шукай миру і йди за ним». Мабуть, треба нам прислухатись, повернутися до тієї історії, мабуть потрібно прислухатись до цих слів, , і мабуть, треба зробити сьогодні владі нашій, нам особисто і народу Росії для того, щоб змусити нашу владу і владу Росії знайти шляхи, знайти цей мир і припинити цю братовбивчу війну», - сказав Гайдай біля труни військового.

Договорити чиновнику не дали люди. З обуренням почали скандувати «Ганьба!».

Наступного дня, 22 липня, атовці намагалися потрапити до мера на прийом. Хотіли змусити вибачитися за репліку й почути його позицію щодо війни.

Це така людина, яка приховувала свої вподобання, а це вже відверто на похороні таке заявила, - каже голова спілки воїнів АТО Корсунщини Іван Журавльов. – Заявити, що ми вбиваємо своїх братів та сестер – це крайня точка кипіння для нас. Будемо скликати збори, щоб законно вирішити це питання. Хоч є пропозиції, які не дуже в’яжуться із законом.  Ми не пробачимо йому цього. Коли приходили до нього в міськраду, то він нібито був у відпустці.

Колишні військові тепер хочуть публічних вибачень.

Олександр Гайдай визнає свою провину. Каже, випадково обмовився. Публічно вибачатися не збирається.

Я це сказав випадково, - пояснює очільник Корсуня. – На це провокували їхні дії. Не було кому виступити серед присутніх. Я підійшов, ніхто нічого не говорить, поховалися за спинами. Але, дійсно, так не можна було того говорити. Мав на меті сказати, що це війна вбивча, гібридна і не потрібна ні одній, ні іншій стороні. Я вибачився тоді ж перед атовцями. Сказав, що ми насправді не є братами і війна дійсно нікому не потрібна. Говорив це голосно. Ті, хто був неподалік це чули.

За словами мера, конфлікт вирішився ще на похороні. Військові нібито пробачили йому обмовку. Зараз чиновник виконує свої обов’язки, хоча офіційно взяв відпустку.

Загиблий 33-річний корсунець Олександр Бардалим служив командиром взводу мотопіхотного батальйону. На фронті перебував з 2015 року. Неподалік від міста Мар’їнка  у нього влучила куля, випущена ворожим снайпером.