Директора комунального підприємства «ЧЕЛУАШ» Олексія Мельника підозрюють у розтраті бюджетних коштів. Минулого тижня посадовець отримав від прокуратури підозру у справі щодо можливого завищення вартості робіт по нанесенню дорожньої розмітки на дорогах Черкас. Посадовець у свою чергу запевняє: роботу оплачував підряднику згідно з умовами проведеного тендеру, і сподівається вже найближчим часом відстояти свою правду у суді.
Директора комунального підприємства та підрядників підозрюють у заволодінні бюджетними коштами
«Директора комунального підприємства Черкаської міської ради підозрюють у розтраті 900 тисяч гривень бюджетних коштів. Посадовцю, який також є діючим депутатом міської ради, та двом керівникам комерційних структур повідомлено про підозру. За даними слідства, у 2018 році директор комунального підприємства (діючий депутат Черкаської міської ради) для виконання робіт з нанесення дорожньої розмітки у Черкасах залучив дві підконтрольні компанії. Між сторонами було укладено низку договорів на загальну суму майже 10 мільйонів гривень. У результаті внесення до актів виконаних робіт завідомо недостовірних відомостей щодо обсягів та вартості робіт було привласнено майже 900 тисяч гривень», — ідеться в офіційному повідомленні, розміщеному на сторінці Патрульної поліції Черкаської області у соціальній мережі Facebook.
Інформація прес-служби прокуратури Черкаської області доповнює картину: «Директору комунального підприємства та двом директорам приватних підприємств повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в сумі майже 900 тис. грн. За даними слідства, члени організованої групи, а саме директор комунального підприємства, підрядник й субпідрядник внесли до актів приймання виконаних робіт завідомо неправдиві відомості щодо видів, обсягів і вартості будівельних робіт, які відповідно до висновку експертизи, через завищення, не відповідають результатам фактично виконаних робіт».
Сам директор комунального підприємства «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник запевняє: ситуація надумана.
— Ми провели конкурсні торги згідно з чинним законодавством. За результатами тендеру ніхто не звертався до Антимонопольного комітету, аби оскаржити їх. Не отримали ми зауважень і від інших контролюючих органів. З переможцем ми уклали договір, де згідно із вимогами законодавства в додатках прописано обсяг та вартість замовлених робіт. Договірна ціна тверда. Ми проводили тендер на нанесення осьової дорожньої розмітки довжиною 43,4 кілометра та шириною 10 см. Усе це відповідає держстандартам, — розповідає Олексій Мельник. — Сьогодні правоохоронці запросили експерта з Кропивницького, який стверджує, що ми мали робити розмітку завширшки 15 сантиметрів. Але ми початково в технічних умовах тендеру розрахунки проводили на 10 см, бо на тих дорогах, де ми наносили цю розмітку, ширшої просто не потрібно. Думаю, якби ми нанесли 15-сантиметрову (без наявності технічних паспортів на дороги) — нас звинуватили б у нецільовому використанні бюджетних коштів. Черкаські дороги десятиліттями узагалі не бачили розмітки. Сьогодні ми зробили її пластиком після капітального та поточного ремонту дорожнього покриття, із гарантійним обслуговуванням протягом трьох років. Я переконаний, що ми відстоїмо свою правоту у суді й дуже хотів би, аби це питання швидко з'ясувалося.
Прокурори Черкаської місцевої прокуратури клопотали про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Однак Соснівський районний суд обрав підозрюваним інший запобіжний захід – у вигляді особистої поруки декількох депутатів Черкаської міської ради та фізичних осіб. Двом директорам приватних підприємств – особисті зобов’язання.