Міська влада привітала померлих ювілярів

Діти померлих кілька років тому городян отримали від міської влади привітання для батьків з ювілеєм. Водночас інші черкащани дивуються: на привітання ювілярів місто виділило понад 200 тисяч гривень, однак обіцяної листівки від мерії деякі іменинники так і не отримали.

Запізніле привітання: померлі черкащани отримують від міської влади привітання з ювілеєм

Запізніле привітання: померлі черкащани отримують від міської влади привітання з ювілеєм

Про ганебний випадок повідомив депутат Черкаської міської ради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
— Сьогодні прийшли знайомі та принесли листівку в конверті. «З турботою від міста», «зичимо міцного здоров’я», «душевного миру», «сімейного затишку»…. Теплі слова на непоганій поліграфії… Людині, яка … два роки тому померла! — розповідає депутат. — Скільки таких померлих в списках? Де ті списки беруться?
— У мене мама померла два роки тому, а цьогоріч і тато… Прийшла листівка й одна, і друга на день народження батьків. Якось сумно. Вважаю, що родичі й так згадають померлих близьких, листівка ж призначена для прочитання саме живими. Не знаю, як і оцінити свої відчуття. Бажаю мерії навести лад із відповідними службами, аби таких ляпів не було у майбутньому, — ділиться своєю історією черкащанин Ростислав Барчан.
Відповідальність за неприємний інцидент депутат Згіблов перекладає на представників партії «Свобода» у міській владі. Мовляв, ідея фінансувати такі привітання виникла у заступника міського голови від «Свободи» Юрія Ботнара. Втілювали її у життя через департамент соціальної політики Черкаської міськради. Нагадаємо на ці потреби на початку року у міському бюджеті передбачалося 209 тис. грн коштів, за які мали привітати 16 тис. черкаських ювілярів. Може, ініціатори привітань і мали світлі наміри, та втілення їх бажає кращого. У той час як померлі листівки отримують, живим вони узагалі не приходять, або ж приходять із запізненням.
— Цього року мої мама та свекруха відзначали 70-річні ювілеї. Обидві багато років працювали на підприємствах нашого міста і, думаю, їм було б приємно отримати привітання від міської влади, тим більше, що на це у міському гаманці відклали гроші. Та привітань так і не надійшло, — ділиться сімейними переживаннями черкащанка Тетяна Рогненко.
— Моєму батькові прислали листівку із запізненням на 1,5 місяці після його ювілею. Як на мене, привітання в такому вигляді взагалі не потрібне, — розповідає депутат Черкаської міської ради Тарас Коломієць. — У місті є куди витрачати кошти. Це виглядає як звичайне марнотратство та розкрадання бюджетних коштів із вартістю листівки 13 грн за штуку.
Як щось «нереально неадекватне» оцінила привітання городян і депутат Черкаської міськради чотирьох скликань Наталія Коваленко. 
- Хто отримує доступ до персональних даних і обробляє їх: ПІБ, дата народження, домашня адреса? А дозвіл на обробку даних хто отримував від ювіляра? Що це за втручання в життя людини з невідомо від кого вітанням? Усе це протиправні дії, — аргументує Наталія Коваленко.
Опоненти свободівців по депкорпусу — вільні демократи – розкривають подальші плани та подробиці влади щодо привітань черкащан: із кожним роком кількість ювілярів збільшуватиметься, відповідно видатки, передбачені програмою "Турбота", в бюджеті на їх привітання ростимуть. 

Коментар до теми: 
Директор департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Олег Гудзенко пояснює: будь-яка база даних недосконала.
— Оскільки ми не маємо єдиного електронного реєстру громади міста, то діємо у межах власного інформаційного ресурсу. Зокрема, використовуємо інформацію з бази даних отримувачів субсидій, виплат, пільг. Ми володіємо інформацією стосовно городян, які будь-коли до нас зверталися. Але ми не маємо даних, чому черкащани перестали отримувати допомогу чи виплати. Зрозуміло, що серед таких причин може бути й смерть громадянина — роз’яснює Олег Гудзенко. — Цього року в Черкасах 15 тисяч ювілярів і, на жаль, ми не маємо навіть фізичної можливості усіх обдзвонити. Тому й виникають подібні неприємні ситуації. Зараз ми шукаємо можливостей уникнути подібних непорозумінь.
Щодо обробки та використання персональних даних, у департаменті соцполітики пояснюють: усі громадяни, які до них звертаються за оформленням субсидій та виплат, письмово дають згоду на використання їх персональних даних. Окрім того, тут стверджують, привітання одного ювіляра коштує не 13 гривень, як це закидають опоненти, а вісім. У цю суму входить вартість листівки, конверт та доставка привітання ювілярові.