Міський голова Тального подав у відставку

Міський голова Тального, член всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Юрченко подав у відставку. Заяву озвучив на сесії міської ради у середу, 29 жовтня. Офіційна причина – стан здоров’я.

– Я назвав причину на сесії, – каже Олексій Віталійович. – Більше не маю чого додати.

Насправді причини інші. Близькі до Юрченка люди кажуть, що голова громади втомився  жити в постійних конфліктах, сварках з депутатським корпусом та з офіційно встановленою найнижчою зарплатою в області.

– Олексій Юрченко отримував 5 тисяч зарплати. Це гола ставка, – каже його однопартієць, юрист міської ради Віталій Шуляк. – Таких зарплат ні в кого із голів громад і близько немає.  Офіційні надбавки, виплати, премії встановлює депутатський корпус міської ради.

– Депутати вирішили скоротити до неможливості кілька ключових відділів міської ради, – пояснює ситуацію підприємець Петро Шандиба. – Це стало останньою краплею для Юрченка. До кінця року мали запустити центр надання адміністративних послуг, а без фахівців він не запрацює. Олексій Віталійович зрозумів, що працювати йому не дадуть. Тому вирішив піти.

З першого дня роботи депутати не погоджували призначення заступників, не вибрали секретаря й були в постійній опозиції до міського голови. Спочатку проти Юрченка були депутати, яких пов’язували з колишнім депутатом обласної ради, власником Тальнівського комбінату хлібопродуктів Олександром Коротковим та нинішнім головою обласної ради Анатолієм Підгорним. Згодом до них приєдналися обранці, які орієнтувалися на позицію відомого на Тальнівщині мецената Володимира Мовчана. Фактично, з осені минулого року Олексій Юрченко залишився без жодної підтримки. Його відставка була лише справою часу.

На найближчому засіданні депутати оберуть секретаря міської ради.

Олексія Юрченка обрали головою об’єднаної Тальнівської громади в грудні 2016 року. Він випередив беззмінного міського голову Тального Олександра Біленка.

Олексій Юрченко – офіцер, учасник бойових дій на Донбасі. До військкомату він прийшов добровільно ще в лютому 2014 року. Воював у складі батальйону територіальної оборони «Черкаси».

До обрання на посаду був лікарем Тальнівської районної лікарні.