Menu

На одну вакансію у Черкаській області претендує двоє безробітних Рекомендуємо

На одну вакансію у Черкаській області претендує двоє безробітних

Щоправда, ці вакансії люди заповнювати не поспішають. Занизька зарплата спонукає їх протягом півроку задарма отримувати допомогу по безробіттю, аніж працювати на «мінімалку».

- В області, як і в цілому по Україні, існує невідповідність попиту та пропозиції на робочу силу, професійно-кваліфікаційний дисбаланс. Однією з причин незаповнення вакансії є відсутність спеціалістів відповідної кваліфікації на місцевих ринках праці та низька мобільність робочої сили. Ще однією проблемою є не дуже високий рівень заробітної плати в наданих роботодавцями вакансіях. Так, майже у кожній п’ятій заявленій вакансії заробітна плата вказана на рівні мінімальної, 80% вакансій забезпечені заробітною платою, розмір якої вище мінімальної і лише у 3% вакансій зазначена заробітна плата, розмір якої вищий, ніж середній по області, – коментує заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Світлана Кочанова.

Найзатребуваніші на Черкащині професії

робочі: водії, продавці, трактористи, кухарі, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, токарі

спеціалісти, які мають вищу освіту: бухгалтери, економісти, менеджери з продаж, вчителі, спеціалісти державної служби, медичні сестри.

некваліфікована робоча сила: підсобні робітники, прибиральники, вантажники, пакувальники.

працівники сільського господарства: тракторист-машиніст, рибалка прибережного лову, робітник на лісокультурних роботах, рибовод, агроном, птахівник, апаратник оброблення зерна.

 

вгору