Menu

В Україні допоможуть чиновникам не чинити злочини в банківській сфері

  • Автор  vechirka.net
В Україні допоможуть чиновникам не чинити злочини в банківській сфері

В Україні стартував новий фінансовий освітній проект для керівників уряду, чиновників і співробітників державних і бюджетних підприємств. У рамках проекту бюджетникам розкажуть, на які моменти потрібно звертати увагу під час вибору банку, чому проведення тендера на обслуговування зарплатного проекту буде враховувати законні інтереси як організації, так і співробітників. Організатором проекту виступив Комітет захисту фінансових прав .

- Як показали опитування клієнтів банківських установ, проведені компанією GFK Ukraine, майже 70% пластикових карток, емітованих банками, відкриваються не з ініціативи співробітника, а саме з ініціативи роботодавця, – зазначають у Комітеті захисту фінансових прав. – Масові переведення з одного банку в інший, що сьогодні спостерігаються в чисельних бюджетних організаціях, породжують багато запитань про те, наскільки законно позбавляти людей права вибирати банк, у якому їм буде найзручніше обслуговуватися.

У ході реалізації проекту кожна людина отримає доступ до всієї нормативної бази, що регулює реалізацію зарплатних проектів, рекомендацій зі співпраці з банками, документів і практичних напрацювань.

У першу чергу організатори акції звертають увагу на те, що Закон України «Про оплату праці» (ст. 24 и 25) прямо вказує на право кожної особи самостійно розпоряджатися своєю зарплатою та містить пряму заборону будь-кому заважати працівникові розпоряджатися зарплатою. Таким чином, адміністрація підприємства/організації під час вибору банку, що обслуговує, повинна максимально врахувати інтереси своїх працівників. При цьому порушення принципу добровільного вибору банку та передавання персональних даних банківським установам без відома працівників є кримінальними злочинами.

вгору