Menu

Черкаський «Фотоприлад» отримає державне замовлення від Міноборони

  • Автор  vechirka.net
Черкаський «Фотоприлад» отримає державне замовлення від Міноборони

Продукція НВК «Фотоприлад» включена в державне оборонне замовлення на 2015 рік. Про це учора заявив Президент України Петро Порошенко під час офіційного перебування на Черкащині.

У рамках робочого візиту на Черкащині Петро Олексійович ознайомився з виробничими потужностями цього підприємства й уважно оглянув там основні оптико-електронні прилади та спецтехніку, яку наразі може запропонувати НВК для потреб українських Збройних Сил. А це – сучасні прицільні комплекси, апаратура керування для бронетехніки та гвинтокрилів, тепловізійні нічні приціли навідника тощо. Усього випускається 10 найменувань продукції. Остання розробка – прицільний комплекс для танку «Оплот».

Головнокомандувача української армії найбільш цікавило замовлення на коліматори (від лат. collineo – націлююся) та прилади нічного бачення. Генеральний директор «Фотоприладу» Валентин Гордієнко зазначає, що підприємство тільки-но закінчило розробку коліматорів, наразі триває впровадження у виробництво. Що ж до приладів нічного бачення, то вони пройшли випробування й вже постачалися для Міністерства оборони, хоч і в невеликій кількості. За словами директора, їх можна виготовляти до 50 штук у місяць.

Останній раз держзамовлення від військових НВК одержувало 3-4 роки тому на приціли для танку «Булат», що і сьогодні для оборонної промисловості Черкащини є актуальним. Проте здебільшого підприємство виживало за рахунок поставок у Таїланд та Росію, з якою через відомі політичні події співпрацю довелося згорнути (а це давало 50% завантаження роботою).

Президент особисто подивився у приціли, ознайомився з виробничим процесом.

– Українське високоточне озброєння не менш ефективне, ніж закордонне. Наш «Фотоприлад» може виготовляти абсолютно конкурентоспроможні аналоги. Сьогодні зі мною знаходиться керівництво Оборонпрому, Міноборони і представники Уряду, що дасть можливість вирішити питання замовлення. Тепер підприємство працюватиме на міць української армії. І це добра новина, вона означає, що ми будемо піднімати його, – заявив Петро Порошенко.

Окрім цього, перебуваючи в Черкаській області, Президент України побував у Навчальному центрі Держприкордонслужби, що в Оршанці, та відзначив там державними нагородами трьох прикордонників.

вгору