Menu

Податок на квартири у Черкасах може залишитись незмінним

  • Автор  vechirka.net
Податок на квартири у Черкасах може залишитись незмінним
Вчора у кімнаті міськвиконкому відбулося громадське обговорення бюджету Черкас на 2015 рік. У обговоренні взяли участь члени виконавчого комітету, депутати міської ради та представники місцевої громади, повідомляє "Вчасно".
Програму місцевого бюджету на новий рік презентувала очільниця департаменту бюджетної політики Наталя Джуган. Фінансистка розповіла, що в минулому році податки принесли в міський бюджет 490 мільйонів гривень.
- Минулого року ми мали всіх податків у міському бюджеті 490 мільйонів гривень, – говорить пані Наталя. – Всіх дотацій із державного бюджету ми мали 150 мільйонів, в тому числі це і ті дотації, які ми отримали в кінці року для забезпечення зарплати працівникам державних установ. Тобто ми були містом дотаційним. Всього фонд складав 640 мільйонів”. Очільниця департаменту бюджетної політики розповіла присутнім, якими будуть головні податки в новому році. “Наша пропозиція – залишити на рівні минулого року оподаткування квартир 120 квадратних метрів, хто буде більше мати цієї площі, будуть оподатковуватися на 1% від мінімальної заробіної плати. Для житлових будинків на рівні минулого року залишається норма у 250 квадратних метрів і 1 % від перевищення. За транспортний податок законодавець не дає вже ніяких варіантів і буде те, що передбачено податковим кодексом: 25 тисяч, якщо в автомобіля 3 тисячі кубів і до 5 років експлуатації. Плата за землю: ставка земельного податку, залишається такою, як і була, хоча є можливість до 3 % затверджувати ставку від нормативно-грошової оцінки. Ставка за земельні ділянки, як перебувають у постійному користуванні може бути у розмірі більше 12 %. Сьогодні ми встановлюємо для таких землекористувачів 3 % від 01.01. 2015, а з 01.07 – 10%. З 01.07.2015 року податок на земельні ділянки, зайняті житловим фондом, автостоянками, які використовуються без отримання прибутку, складе 3 % від ставки земельного податку, тобто це 0,03 від нормативно-грошової оцінки землі. Пропозиції по встановленню місцевих податків. Єдиний податок – 10 % від мінімальної зарплати – це перша група, 20 % від мінімальної зарплати – друга група, 2% від обороту із сплатою ПДВ і 4 % без сплати ПДВ. У сумі обсяг загального фонду без трансферту збільшується на 23, 1 мільйони гривень. Лише за рахунок транспортного податку ми внесеом в міський бюджет півтора мільони гривень. Всього ж доходів загального фонду сформовано 513,5 мільйонів гривень, – розповіла присутнім очільниця департаменту.

 

вгору