Menu

Депутати визначили, які податки збиратимуть із черкащан у 2015 році Рекомендуємо

Депутати визначили, які податки збиратимуть із черкащан у 2015 році

Сьогодні на пленарному засіданні Черкаської міської ради депутати прийняли рішеня про затвердження положень та ставок місцевих податків та зборів у Черкасах.

- З 1 січня 2015 року в силу вступили зміни до Податкового кодексу. Змінено і перелік місцевих податків та зборів. У Черкасах планується встановити два нові податки: податок на майно та єдиний податок. Податок на майно у своїй структурі має податок на нерухоме майно, плату за землю та транспортний податок. Також є два збори: за паркування транспортних засобів та туристичний збір, - доповідала на сесії заступник директора департаменту фінансів Черкаської міськради Тетяна Харенко.

Збір за паркування та туристичний збір депутати залишили на рівні минулого року. Туристичний збір становить 1% та 0,15% становитиме збір за паркування. Транспортний податок визначений Податковим кодексом України і сплачуватиметься до міського бюджету за автівки, які використовуються до п’яти років та мають об’єм двигуна понад 3 тис. куб. см. – 25 тис грн. за рік.

Також депутати визначили розмір єдиного податку. Його міська рада встановлює для підприємців 1 та 2-ї групи. Перша група сплачуватиме 10% від мінімальної зарплати, друга – 20%.

- Податок на нерухоме майно щодо житлової площі міська рада вирішила залишити на рівні минулого року, тобто оподатковуватимуться лише власники квартир площею понад  120 кв. м та будинки площею понад 250 кв. м. Цей податок встановлено на рівні 1% від мінімальної зарплати на початок року, - розповіла Тетяна Харенко.

Найбільшу дискусію викликало питання підняття плати за землю. У проекті бюджету пропонувалося підняти цю плату до 3% з 1 січня цього року та до 10% з 1 липня для постійних користувачів земельних ділянок. Саме через це питання під стінами будівлі, де проходить сесія, від ранку зібралися сотні підприємців, які працюють на черкаських ринках. Вони переконані: підняття плати за користування землею врешті вплине і на зростання орендної плати для них.

Мер Сергій Одарич переконаний, що збільшення плати за землю не має позначитись на оренді, яку ринкам платять підприємці, адже вона збільшиться всього на 1-2 гривні за квадратний метр. Тож Одарич запропонував залишити 3% плати за землю на весь рік.

- Нам треба разом із вами іти до власників ринків, бо вони беруть із вас по 200 гривень за квадратний метр, а до бюджету платять лише 1%. У них немає підстав для збільшення орендної плати для вас, - зауважив депутат міської ради Богдан Колядко.

Врешті постановили поки що із проекту рішення вилучити положення про збільшення плати за землю на 10% з 1 липня і першим питанням на земельній сесії, яка відбудеться наступного вівторка, знову поставити це питання. Покликати власників і адміністрацію черкаських ринків і зобов’язати їх не піднімати оренду для підприємців.

Як пояснили кореспонденту vechirka.net у кулуарах, це велика маніпуляція. Адже з 1 січня податок все одно піднімуть до 3% . Під міську раду сьогодні прийшли тільки підприємці, які працюють на ринках, а цей податок стосується і інших користувачів міською землею. Це і великі підприємства, такі як ЗХВ, яке може підняття плати за землю закласти у тариф на теплопостачання.

 

вгору