Menu

Хто на Черкащині не лишиться без роботи?

  • Автор  Вікторія Черемис
Хто на Черкащині не лишиться без роботи?

Близько 30 IT-компаній, серед яких виробники продуктів, які розраховані на міжнародний ринок, близько трьох тисяч фахівців і два вузи, які щороку випускають нових знавців високих технологій – такими є реалії розвитку комп’ютерної сфери в Черкасах. А нещодавно місцеві ЗМІ облетіла новина про те, що в Черкасах може бути створений IT-парк. Про це говорили мер та губернатор.

ІТ-парк – це будівля з інфраструктурою, де всі співробітники можуть працювати в різних офісах одного приміщення. Фактично IT-парк – це щось на зразок бізнес-центру, де всі спілкуються. Оскільки в IT-сфері часто результат роботи однієї фірми – частина продукту іншої – така «близькість» фірм в одному місці особливо потрібна.

– IT-парк – це перш за все інфраструктура, лінії зв’язку, сервери, речі, які формують сервіси. Обмін інформацією дуже полегшився б, спеціалісти, які й так дуже тісно спілкуються між собою, могли б співпрацювати ще тісніше. Швидкість роботи б підвищилася. А це більші результати й доходи, - розповідає працівник сфери  IT Олег Колос.

Звісно, Силіконової долини чекати зась, але якщо обіцянки влади справдяться – вдасться залучити інвесторів, в тому числі іноземних. IT-сфера залишається однією з найприбутковіших у світі.

– Я думаю, ІТ-парк – це довгострокова перспектива. Іде війна, тому одразу гроші на це навряд чи виділять. Але якісь кроки в цьому напрямку можуть бути зроблені. Вже є асоціації, співпраця. Треба щоб молодь зрозуміла що місто відкрите для нових фахівців і тут теж можна непогано заробляти й розвиватися, - розповідає радник голови ОДА Юрія Ткаченка Альона Лісіцина.

Щодо можливості гарно заробляти – професії ІТ-ринку лишаються одними з найприбутковіших. Самі спеціалісти цієї сфери зізнаються – зарплата до 30 тисяч гривень реальна для Черкас. Звісно, все залежить від посади. На сайтах, де пропонується робота, зарплати стартують від 3 тисяч гривень і сягають сорока.

–  Основні напрями роботи черкаських комп’ютерників – створення сайтів, створення програмного забезпечення, надання хостингів, інтернет-провайдери та розробка ігор. Нещодавно до Черкас переїхало дві фірми зі Сходу. Вони обрали наше місто завдяки гарній інфраструктурі та наявності двох вузів, які випускають спеціалістів. – розповідає Оксана Трипольська, HR-менеджер інтернет-холдингу «TAG».

Всі ці галузі досить перспективні, щоб врятувати вічно голодний черкаський бюджет.

– Так, дійсно, як показує практика, розвиток ІТ-галузі за останні роки, незважаючи на кризові явища не зупинився, а щорічно додає 10 - 15%, що набагато більше темпів росту ВВП. Середня заробітна плата фахівців даної сфери складає біля 8 000 грн. в місяць, - розповідає ректор ЧДТУ Тамара Качала. ЧДТУ щороку випускає 150 фахівців з комп’ютерних технологій.

На сьогодні активний розвиток IT-галузі сконцентровано в кількох великих  містах України ТОП-5: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Львів та Одеса. Останнім часом також активно розвивається Вінниця. Черкаси поки що не можуть претендувати на входження в цей список, адже в місті немає такої кількості крупних компаній, а кількість спеціалістів  цієї галузі досить невелика. Головна причина – «мізки тікають за кордон». Отримавши освіту і мінімальний досвід, молодь шукає роботу в столиці чи й взагалі емігрує за кордон. І ця ситуація досить образлива для Черкас, які мають більше інфраструктурних можливостей, ніж більшість з ТОП-5.

Наше місто знаходиться в центрі України, всього в 200 кілометрах від столиці та в 180 кілометрах від міжнародного аеропорту «Бориспіль». Черкаська область має розвинену транспортну інфраструктуру, тут розміщено телекомунікаційні вузли «Укртелекому». В місті якісний доступ до мережі Інтернет, одне із найкращих  співвідношень ціна+якість телекомунікаційних послуг в країні. В Черкаському регіоні є два місцеві інтернет-провайдери «Мегастайл» і «Маклаут». Всі ці чинники спеціалісти називають дуже привабливими для інвесторів. Ресурсів – хоч греблю гати. Справа за владою.

вгору